Kraśnicki - malinowy powiat!

Sytuacja na Wiśle

Na zdjęciu Wojewoda Lubelski, Starosta Kraśnicki, Komendanci Wojewódzkiej i Powiatowej Straży Pożarn (link otworzy duże zdjęcie)

📢W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie mające na celu omówienie zagrożenia fali wezbraniowej na Wiśle w miejscowościach: Świeciechów, Popów i Opoka w gminie Annopol.

W spotkaniu udział wzięli: Wojewoda Lubelski, Starosta Kraśnicki, Komendanci Wojewódzkiej i Powiatowej Straży Pożarnej, przedstawiciele Wód Polskich, władz gminy Annopol.

Sytuacja jest stabilna, poziom alarmowy wody przekroczony jest o ok 30 cm. ❗️Nie stanowi to zagrożenia dla mieszkańców i wałów na Wiśle. ❗️Sytuacja może się pogorszyć z chwilą dojścia fali kulminacyjnej, która spodziewana jest za 1-2 dni. Przewiduje się przekroczenie stanu alarmowego o ok 1,2 1,5 metra.🌊 Kolejnym problemem jest cofanie się wody w rzekach dopływowych np na Sannie, która już wylała zalewając łąki. Jest to zjawisko naturalne wynikłe z różnicy poziomów wód Wisły i dopływów.

🌊 ☝️Nie zagraża to mieszkańcom sąsiednich miejscowości. ❗️

Opublikowano: 25 maja 2019 15:14

Kategoria: Aktualności

Sytuacja na Wiśle

Wyświetleń: 312

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Powiatu Kraśnickiego" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.