UKS Biało-Czarni Kraśnik na Międzynarodowym Turnieju koszykówki

Drużyna UKS Biało-Czarni Kraśnik (link otworzy duże zdjęcie)

Kraśniccy koszykarze w dniach 16 – 19 maja br. brali udział w 8. Międzynarodowym Turnieju Koszykówki Radom Basket Cup. Organizatorem imprezy był Międzyszkolny Klub Sportowy Piotrówka Radom we współpracy z Gminą Miasta Radom. Rozgrywki toczyły się w 4 kategoriach wiekowych chłopców: U-10, U-11, U-12 i U-13 na 24 halach sportowych. W zawodach udział wzięło 1600 zawodników, trenerzy, opiekunowie i rodzice. Był to największy turniej koszykówki dziecięcej w Polsce i w Europie. W RBC wystąpiło 112 drużyn z 15 państw Europy: Finlandii, Irlandii, Portugalii, Francji, Białorusi, Słowacji, Łotwy, Niemiec, Czech, Rumunii, Estonii, Ukrainy, Belgii, Litwy oraz Polski.

Zawodnicy z UKS Biało-Czarni Kraśnik grali w kategorii U-13 (rocznik 2006), w której rywalizowały 32 drużyny. Większość z naszych chłopców po raz pierwszy uczestniczyła w tym turnieju. Podopieczni trenerów Pawła Biskupa i Mariusza Wereskiego  przez trzy dni rozegrali sześć meczy, w tym wygrali tylko jeden. Oprócz meczu z Polonią Warszawą (wicemistrzem turnieju w tej kategorii wiekowej) reszta meczy toczyła się na dobrym poziomie, a niektóre rozstrzygały się  w ostatnich minutach gry. Biało-Czarni rywalizowali z takimi drużynami jak: Polonia Warszawa, Visaginas (Litwa), Snakes Orlowa (Czechy), BSK KADET Biała Podlaska, AZS UJK Kielce, MUKS 1811 Tarnów. Dla zawodników udział w tego typu turnieju był okazją do zdobycia cennego doświadczenia oraz możliwością sprawdzenia swoich sił z rywalami z Europy.

Skład drużyny UKS Biało-Czarni Kraśnik: Bieniek Maciej, Szot Wojciech, Rajzyngier Bartosz, Wiciński Łukasz, Roztocki Jakub, Kowalski Karol, Ksiądz Szymon, Janiec Marcel, Przywara Przemysław, Wróbel Mateusz, Bielecki Bartosz, Babiarz Michał, Nowakowski Adam.

MS

Opublikowano: 21 maja 2019 10:07