„Nowe Technologie – Czyste Powietrze”

Na zdjęciu uczestnicy konferencji Czyste powietrze. (link otworzy duże zdjęcie)

Wczoraj 20 maja w Kraśniku odbyła się kolejna konferencja z cyklu „Nowe Technologie – Czyste Powietrze”.

Samorządowcy i mieszkańcy z Powiatu Kraśnickiego mogli dowiedzieć się w jaki sposób  skorzystać z dofinansowania w ramach programu oraz dowiedzieć się o najnowszych technologiach wykorzystywanych w walce z zanieczyszczeniem powietrza.

W konferencji udział wzięli m.in. przedstawiciel Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego- Janusz Bodziacki, Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla, Wicestarosta Kraśnicki Karol Rychlewski.

Redukcja zanieczyszczeń to nie tylko program „Czyste Powietrze”, ale także programy prowadzone przez samorząd województwa ze środków samorządowych, o których podczas konferencji mówił ekspert Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Michał Suchodolski.

Na konferencji mówiono również o źródłach finansowania inwestycji ekologicznych, zastosowaniu nowych technologii, a także o realizacji programów polityki spójności.

Opublikowano: 21 maja 2019 09:34

Konferencja "Czyste powietrze".