Mały Konkurs Recytatorski

Laureaci eliminacji powiatowych Małego Konkursu Recytatorskiego w Dzierzkowicach. (link otworzy duże zdjęcie)

16 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Dzierzkowicach odbyły się eliminacje powiatowe Małego Konkursu Recytatorskiego. Do recytatorskiej rywalizacji stanęli uczniowie ze szkół podstawowych Powiatu Kraśnickiego, podzieleni na dwie kategorie: klasy I-III i IV-VI.

Głównymi założeniami konkursu była najlepsza interpretacja utworów największych mistrzów pióra. Jury w składzie Renata Siudym, Tomasz Wyka, Andrzej Gotner po wysłuchaniu 32 recytatorów postanowiło nominować do etapu wojewódzkiego konkursu w kategorii I: Lenę Sokal z Kraśnika i Zofię Mianowaną z Annopola. W kategorii II nominację uzyskały Ida Klimek z Kraśnika i Martyna Ufniarz z Annopola. Ponadto jury przyznało wyróżnienia dla Dominika Kułagi, Julii Szumnej, Grzegorza Markowskiego, Maii Targos, Zuzanny Sokal.

Uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku.

Zwycięzcom Życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim Małego Konkursu Recytatorskiego.

Opublikowano: 20 maja 2019 14:04