110 -lecie OSP w Wilkołazie

Na zdjęciu Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla przekazujący bon pieniężny oraz grawer okolicznościowy. (link otworzy duże zdjęcie)

Ochotnicza Straż Pożarna w Wilkołazie obchodziła jubileusz 110-lecia swojej działalności. Uroczyste obchody odbyły się w sobotę 18 maja i rozpoczęły się mszą świętą w intencji strażaków w kościele pw. Świętego Jana Chrzciciela w Wilkołazie .
Po mszy świętej pododdziały w asyście Orkiestry Dętej z Wilkołaza przemaszerowały na stadion gdzie odbyła się dalsza część wydarzenia.

Podczas głównych uroczystości przyznano odznaczenia najbardziej zasłużonym strażakom  za wieloletnią, ofiarną działalność w ochronie przeciwpożarowej dla dobra społeczeństwa. Odznaczeń dokonał Prezes ZO POSP RP w Kraśniku druh Mirosław Chapski i Zastępca Komendanta PSP w Kraśniku bryg. Piotr Wojtan.

Zaproszeni goście m.in. Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski wręczył na ręce Prezesa OSP w Wilkołazie druha Andrzeja Stanickiego grawer okolicznościowy, a Starosta Kraśniki Andrzej Rolla nagrodę pieniężną oraz grawer okolicznościowy.

AW, fot. Stefan Stypułkowski

Opublikowano: 20 maja 2019 13:07