X edycja powiatowego konkursu "Zdrowa i Piękna Mama"

Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla i Wicestarosta Kraśnicki Karol Rychlewski wręczają upominki wyróżn (link otworzy duże zdjęcie)
Jubileuszowa X edycja powiatowego konkursu „Zdrowa i Piękna Mama” miała swój finał 16 maja w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku. Wzięło w nim udział 186 uczniów ze szkół z terenu powiatu kraśnickiego.

Do konkursu zgłoszono 2 przedstawienia teatralne (1 z przedszkoli, 1 ze szkoły gimnazjalnej), 26 wierszy (11 ze szkół podstawowych kl. I - III, 12 ze szkół podstawowych kl. IV – VI, 3 ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych) oraz 140 prac plastycznych (56 z przedszkoli, 47 ze szkół podstawowych kl. I –III, 27 ze szkół podstawowych kl. IV – VIII, 10 ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych).

Przedszkole Miejskie Nr 4 w Kraśniku zajęło I miejsce w kategorii przedstawienie teatralne. Udział w nim wzięli:
1. Maja Bryczek
2. Maja Brzozowska
3. Barbara Frączek
4. Natalia Kapuścińska
5. Oliwier Kowalski
6. Karolina Kret
7. Adrian Kulik
8. Olga Piasecka
9. Nikola Rydzewska
10. Wojciech Zapalski

W kategorii przedstawienie teatralne Komisja przyznała wyróżnienie dla Zespołu Szkół im. J. Twaroga w Księżomierzy w kategorii gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna. Udział w nim wzięli:
1. Klaudia Łukanty
2. Aleksandra Bielecka
3. Szymon Malinowski
4. Natalia Sikora
5. Szymon Szot
6. Filip Kopeć
7. Kamil Bugajski
8. Julia Woźnica
9. Agata Biernat
10. Krystian Nowak

Komisja przyznała następujące nagrody:

W kategorii wiersz jako forma literacka pracy konkursowej
a) szkoła podstawowa kl. I – III
1. Paulina Rados – SP im. Leona Hempla w Skorczycach – I miejsce
2. Roksana Surdacka – ZSO im. Władysława Jagiełły w Urzędowie – II miejsce
3. Miłosz Kwiatek – SP im. Tadeusza Kościuszki w Wilkołazie – III miejsce
4. Anna Ufniarz – ZSO im. Władysława Jagiełły w Urzędowie – III miejsce
b) szkoła podstawowa kl. IV – VIII
1. Alicja Koczan – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Kraśniku – I miejsce
2. Klaudia Łukanty – ZS im. Józefa Twaroga w Księżomierzy – II miejsce
3. Szymon Malinowski – ZS im. Józefa Twaroga w Księżomierzy – II miejsce
c) szkoła gimnazjalna i ponadgimnazjalna:
1. Julia Woźnica – ZS im. Józefa Twaroga w Księżomierzy - I miejsce
2.  Natalia Marszałek– ZS im. Józefa Twaroga w Księżomierzy – II miejsce
3. Agata Biernat – ZS im. Józefa Twaroga w Księżomierzy – III miejsce

W kategorii praca plastyczna:
a) przedszkola
1. Łucja Bierut – Publiczna Szkoła Podstawowa w Borowie - I miejsce
2. Magdalena Lizak – Przedszkole Gminne w Wilkołazie - II miejsce
3. Oliwia Kowalczyk - Publiczne Przedszkole w Księżomierzy – III miejsce
b) szkoła podstawowa kl. I – III
1. Ignacy Wójcik –  Szkoła Podstawowa w Marianówce – I miejsce
2. Dominik Kułaga –  Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Trzydnickiej – II miejsce
3. Ksawery Burda –  Szkoła Podstawowa w Wyżnicy - III miejsce
c) szkoła podstawowa kl. IV – VII
1. Magdalena Groszek – Publiczna Szkoła Podstawowa w Blinowie – I miejsce
2. Wiktoria Czaja – Szkoła Podstawowa w Ostrowie – II miejsce
3. Kinga Machaj –  Szkoła Podstawowa im. Leona Hempla w Skorczycach - III miejsce
d) szkoła gimnazjalna i ponadgimnazjalna
1. Wiktoria Ciepła – Zespół Szkół nr 1 w Kraśniku – I miejsce
2. Łukasz Król – Zespół Szkół nr 1 w Kraśniku – II miejsce
3. Paulina Smętek – Branżowa Szkoła I stopnia w Kraśniku Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Lublinie – III miejsce

Pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienia. Nagrody wręczyli Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla i Wicestarosta Karol Rychlewski.

Podsumowanie rozpoczęło się od występu Pani Ewy Białoń – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Polichnie. Podczas uroczystości zaprezentował się również zespół akrobatyczny AMINO z miasta i gminy Annopol.
Główną atrakcją dla uczestników podsumowania był spektakl teatralny autorstwa Ewy Gorzelak i Anny Gil pt. „Jajo w sieci”. To opowieść o dwóch rywalizujących ze sobą światów: wirtualnego i realnego. Przedstawił problem uzależnienia od cyberprzestrzeni, który dotyka coraz większej grupy dzieci oraz uwrażliwił na ryzyka wynikające ze zbyt częstego korzystania z elektroniki i Internetu.

Opublikowano: 17 maja 2019 11:41

X edycja Powiatowego Konkursu "Zdrowa i piękna mama"