Prawie 5 mln zł na drogi powiatowe

(link otworzy duże zdjęcie)

Powiat Kraśnicki otrzymał wsparcie finansowe z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie ze środków Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 50 % na przebudowę dróg powiatowych.

W dniu dzisiejszym zostały podpisane umowy z Wojewodą Lubelskim Przemysławem Czarnkiem na realizację dwóch inwestycji.

Na przebudowę drogi powiatowej nr 2724L Ostrów- Rudnik w gminie Wilkołaz powiat otrzymał dofinansowanie w kwocie 699.812,00 zł. Koszt całej inwestycji wyniesie łącznie 1.399.624,75 zł z czego 699.812,75 zł pochodzić będzie z budżetu powiatu.

Na przebudowę drogi powiatowej nr 2701L w gminie Gościeradów i Dzierzkowice powiat otrzymał środki w kwocie 1.799.560,00 zł. Koszt całego zadania to 3.599.120,26 zł. Wkład własny powiatu to 1.799.560,26 zł.

Przebudowa infrastruktury drogowej,  to przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i kierowców, dlatego inwestycje służące poprawie jakości dróg na terenie powiatu kraśnickiego są bardzo ważne. Łączna kwota inwestycji to prawie 5 mln zł.

AW

Opublikowano: 14 maja 2019 13:26