Powiatowe Obchody Dnia Strażaka połączone ze Strażacką Majówką

Na zdjęciu uczestnicy uroczystości Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka. (link otworzy duże zdjęcie)

11 maja na placu przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. W trakcie uroczystego apelu funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej zostali wyróżnieni medalami, odznaczeniami oraz awansami na wyższe stopnie służbowe.
Podziękowania i uznanie dla strażaków wyrazili m.in. Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla oraz Burmistrz Miasta Kraśnik Wojciech Wilk.

Uroczystość była powiązana ze Strażacką Majówką. Na uczestników czekało wiele atrakcji m.in. pokazy sprzętu ratowniczo-gaśniczego, zwiedzanie Wojewódzkiej Izby Tradycji Pożarniczych, strażacki tor przeszkód oraz wiele konkursów z nagrodami, a także pokaz udzielania pierwszej pomocy. Dodatkowo chętni mogli skorzystać z symulatora dachowania oraz symulatora zderzeniowego. Strażacką Majówkę umilił występ orkiestry dętej OSP z Kraśnika.

AW

Opublikowano: 13 maja 2019 12:27