Kraśnicki - malinowy powiat!

Powiatowe eliminacje do 53. Ogólnopolskiego Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu.

Na zdjęciu Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla, Burmistrz Urzędowa Paweł Dąbrowski oraz śpiewacy ludow (link otworzy duże zdjęcie)

5 maja w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Urzędowie odbyły się eliminacje powiatowe do 53. Ogólnopolskiego Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu. W konkursie wzięło udział 10 wykonawców z Powiatu Kraśnickiego. Męski zespół śpiewaczy Majdaniacy wystąpił gościnnie podczas przeglądu .


Do wojewódzkiego etapu zakwalifikowali się Janina Markut z Zespołem „Blinowianeczki” i Mirosław Kolasa reprezentujący Centrum Kultury w Polichnie. Uczestnicy będą reprezentowali Powiat Kraśnicki podczas etapu wojewódzkiego 53. Ogólnopolskiego Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu 26 maja w Lublinie.


Głównym celem Przeglądu było przede wszystkim kultywowanie tradycji, zwyczajów ludowych, pielęgnowanie polskości, świadomości kulturowej społeczeństwa. Była to również integracja zespołów folklorystycznych.

AW

Opublikowano: 07 maja 2019 08:34

Kategoria: Aktualności

Powiatowe eliminacje do 53. Ogólnopolskiego Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu.

Wyświetleń: 377

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Powiatu Kraśnickiego" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zatrzymaj banner przewijany