Konkursu na Palmę i Pisankę Wielkanocną

Banner I Wojewódzkiego Konkursu na Palmę i Pisankę Wielkanocną. (link otworzy duże zdjęcie)

14 kwietnia o godz. 12:00 w Muzeum Wsi Lubelskiej w dworze z Żyrzyna odbędzie się uroczyste rozstrzygnięcie I Wojewódzkiego Konkursu na Palmę i Pisankę Wielkanocną organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego i Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.

Do konkursu zgłosiło się 17 rękodzielników z terenu Powiatu Kraśnickiego.
Celem konkursu jest upowszechnianie tradycji i folkloru związanego z tematyką Świąt Wielkanocnych, popularyzowanie wiedzy na temat symboliki i znaczenia pisanki oraz palmy w polskiej obrzędowości ludowej, a także ocalenie od zapomnienia typowych dla regionu form twórczości ludowej.

AW

Opublikowano: 12 kwietnia 2019 11:16