Zwycięstwa Fali w ligach pływackich

Start jednego z wyścigów w Pływackich Mistrzostwach Województwa (link otworzy duże zdjęcie)

W miniony weekend odbyły się II rundy Ligi Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików i Ligi Wojewódzkiej Open w pływaniu. W obu imprezach z powodzeniem startowali zawodnicy UKP Fala Kraśnik.
    6 kwietnia w Biłgoraju w Lidze Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików wystartowało ok. 150 zawodników z 12 klubów z Lubelszczyzny. Młodzi kraśniccy zawodnicy 12-krotnie stawali na podium. Klasą dla siebie była jak zwykle Amelia Wysocka, która zdecydowanie wygrała na 50m st. dowolnym i 100m st. motylkowym, uzyskując najlepsze wyniki w całych zawodach. Dwukrotnie na podium stawali też: Paweł Bucoń (I miejsce na 50m st. grzbietowym i II miejsce na 50m st. dowolnym), Gabriela Surowiec (I miejsce na 50m st. grzbietowym i III miejsce na 50m st. dowolnym) oraz Milena Sosnówka (II miejsce na 50m st. grzbietowym i III miejsce na 100m st. motylkowym). III lokatę wywalczył również Wojciech Siekaczyński – na 50m st. grzbietowym. Na podium stanęły także wszystkie kraśnickie sztafety: 4x50m st. zmiennym dziewcząt (G. Surowiec, A. Wysocka, M. Sosnówka i Emilia Wielgus) – I miejsce, 4x50m st. zmiennym chłopców (W. Siekaczyński, Dawid Dzięgielewski, P. Bucoń i Patryk Mączka) – II miejsce, a najmłodsza sztafeta 10-11 lat 4x50 m st. dowolnym MIX (Jolanta Kwietniewska, Mateusz Zapalski, Blanka Konopka i Gabriel Świca) – III miejsce. W klasyfikacji drużynowej zawodów UKP Fala Kraśnik zajęła III miejsce i takie też miejsce zajmuje kraśnicki klub po dwóch rozegranych rundach.
    Dzień później, 7 kwietnia, w Kraśniku rozegrano II rundę Ligi Open dla zawodników 13-letnich i starszych. Tym razem wystartowała skromniejsza niż zwykle liczba zawodników (120 osób). Część klubów i zawodników wybrała udział w Grand Prix Polski (Warszawa), w Akademickich Mistrzostwach Polski (Lublin) czy Mistrzostwach Polski Szkół Sportowych (Racibórz). Niemniej nieobecność części bardzo dobrych zawodników nie umniejsza dość niespodziewanego sukcesu zawodników UKP Fala Kraśnik, którzy zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej tej rundy! Kolejny już  raz okazało się, że kraśniczanie najlepiej czują się na „swojej” pływalni. Na ten sukces drużynowy w dużej mierze złożyło się aż 15 miejsc na podium. Dwukrotnie stawali na nim: Łukasz Borsuk (I miejsce na 100m st. motylkowym i II miejsce na 100m st. dowolnym), Artur Siekaczyński (I miejsce na 100m st. grzbietowym i II miejsce na 200m st. zmiennym) oraz zaledwie 13-letnia Maja Ryfka (II miejsce na 100m st. grzbietowym i III miejsce na 200m st. zmiennym). Pozycje medalowe wywalczyli także: Oliwia Sosnówka (II miejsce na 100m st. motylkowym), Zofia Szewczyk (II miejsce na 100m st. dowolnym), Anna Wilk (II miejsce na 200m st. zmiennym), Maksymilian Swintozelski (II miejsce na 200m st. dowolnym), Maja Machulak (III miejsce na 200m st. dowolnym) i Piotr Borsuk (III miejsce na 100m st. grzbietowym). Bardzo dobrze spisały się też sztafety 4x50m st. zmiennym. Dziewczęta w składzie M. Ryfka, A. Wilk, M. Machulak i Z. Szewczyk zajęły II miejsce, a chłopcy (A. Siekaczyński, Filip Bożek, Ł. Borsuk i M. Swintozelski) – II miejsce. Obie sztafety ustanowiły nowe rekordy klubu w tej konkurencji. Sukces drużynowy Fali w II rundzie spowodował  również awans klubu na II miejsce po dwóch rozegranych rundach.

Kolejne starty naszych zawodników już pod koniec kwietnia: starsi popłyną w Grand Prix Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim, a młodsi w zawodach o Laur Lubelskiego Koziołka w Lublinie.

Wyniki i zdjęcia z zawodów znaleźć można na stronie internetowej: www.falakrasnik.pl.

Opublikowano: 09 kwietnia 2019 10:55