Powiatowe eliminacje Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych.

Na zdjęciu Zespół Teatralny Gościedarowiacy podczas przedstawienia Legenda o Białym Orle. (link otworzy duże zdjęcie)

29 marca w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku odbyły się powiatowe eliminacje Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych.

Celem przeglądu była prezentacja dorobku artystycznego młodych grup twórczych, inspirowanie poszukiwań oryginalnych form pracy twórczej, podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji teatralnej, tworzenie warunków do rozwijania aktywności twórczej wśród młodych oraz promocja twórczości grup artystycznych, a także tworzenie możliwości wymiany doświadczeń między pedagogami i instruktorami teatralnymi.

Jury po obejrzeniu 6 prezentacji konkursowych nominowało do udziału w festiwalu najciekawsze widowiska:

Teatr NOTOCO z CKiP w Kraśniku ze spektaklem "Solitude" w reżyserii Moniki Nitkiewicz oraz Koło Teatralne ALTER EGO z Publicznej Szkoły Podstawowej w Annopolu ze spektaklem „O rycerzu, o koniu i...” w reżyserii Justyny Wolszczakowskiej.

Wyróżnienia otrzymała Grupa Teatralna INNOWACJA z Publicznej Szkoły Podstawowej w Liśniku Dużym za spektakl „Jabłko niezgody” w reżyserii Elżbiety Krawczyk.

Fianał Wojewódzkiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych odbędzie się w dniach 13-14 maja w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie.

AW, fot. Grzegorz Żak

Opublikowano: 03 kwietnia 2019 13:31

Powiatowe eliminacje wojewódzkiego przeglądu teatrów dziecięcych i młodzieżowych.