Dominacja Fali na zawodach międzywojewódzkich

Ekipa Fali (link otworzy duże zdjęcie)

W dniach 30-31 marca 2019 r. na pływalni Aqua w Lublinie rozegrano I rundę Międzywojewódzkich  Drużynowych  Mistrzostw Młodzików 12 i 13 lat, w której wystartowało przeszło 150 zawodników z 18 klubów. Zawody poprzedziła bardzo miła uroczystość – wręczono certyfikaty powołania do Kadry Wojewódzkiej Młodzików 12 i 13 lat. Wśród 12 powołanych zawodników aż 7 to pływacy UKP Fali Kraśnik.
    Rywalizację zdominowali kraśniczanie, zdobywając w sumie 39 medali i zwyciężając w większości konkurencji (zdobyli 22 złote medale, a wszystkie pozostałe kluby tylko 14!). W tych zawodach  najważniejsza jest rywalizacja drużynowa – takie imprezy rozgrywane są niemal jednocześnie w całej Polsce, a później tworzony jest ranking ogólnopolski. Ekipa 12-latków z Fali (rocznik 2007) jest jednym z faworytów takiej rywalizacji, bowiem od dwóch lat plasują się w czołówce Polski (jako 10-latki byli najlepszą drużyną w Polsce, a w ubiegłym roku zajęli VI miejsce). W tym roku w Lublinie też nie mieli sobie równych i zwyciężyli zdobywając 11648 pkt. Najlepiej zaprezentowali się: Amelia Wysocka (4 złote medale 100 i 400 m st. dowolnym, 100 m st. motylkowym i 200 m st. zmiennym), Gabriela Surowiec ( 2 złote medale na 100 i 200 m st. grzbietowym i srebro na 200 m st. klasycznym), Milena Sosnówka (srebro na 200 m st. grzbietowym i 2 medale brązowe na 100 m st. grzbietowym i 100 m st. klasycznym), Paweł Bucoń (2 złote medale na 100 m st. grzbietowym i 400 m st. dowolnym oraz 2 srebrne – na 100 m st. dowolnym i 200 m st. grzbietowym), Wojciech Siekaczyński (złoto na 200 m st. grzbietowym, 2 medale srebrne na 100 m st. grzbietowym i 400 m st. dowolnym oraz brąz na 100 m st. dowolnym), Dawid Dzięgielewski (2 brązowe na 200 m st. klasycznym i 200 m st. zmiennym). Swoją „cegiełkę” punktową dołożyli także: Emilia Wielgus, Anna Wąsik, Jagoda Rostek, Julia Skibniewska i Patryk Mączka. Zdecydowanie zwyciężyły też obie sztafety MIX 12-latków (4x50 m st. zmiennym i 4x50 m st. dowolnym), które płynęły w składzie: A. Wysocka, G. Surowiec, P. Bucoń i W. Siekaczyński. Jak nie trudno się domyślić klasyfikacje najlepszych zawodników 12-letnich zawodów w większości składały się z kraśniczan. Wśród dziewcząt zwyciężyła Amelia Wysocka, a druga była Gabriela Surowiec. Wśród chłopców wygrał Paweł Bucoń, a tuż za nim uplasował się Wojciech Siekaczyński.
Bardzo mocna jest też ekipa 13-latków UKP Fali Kraśnik i tę moc pokazała na zawodach w Lublinie, zwyciężając w klasyfikacji drużynowej z ilością 11922 pkt. oraz pokonując następną w klasyfikacji drużynę o ponad 3500 pkt. W tej kategorii wiekowej wyróżnili się: Błażej Paszkowski (4 złote medale na 100 i 200 m st. grzbietowym, 100 m st. motylkowym i 200 m st. zmiennym), Anna Wilk (2 złote medale na 200 m st. klasycznym i 400 m st. dowolnym oraz 2 srebrne – na 100 m st. klasycznym i 200 m st. zmiennym), Maja Ryfka (2 złote medale na 100 i 200 m st. grzbietowym, srebrny na 100 m st. motylkowym i brązowy na 200 m st. zmiennym) i Milena Machulak ( złoty medal na 100 m st. dowolnym, srebrny na 400 m st. dowolnym i brązowy na 200 m st. klasycznym). Punktowali także: Rafał Wójcik, Bartosz Chmiel, Karol Piłat i Aniela Żuber. Oczywiście najlepsze były też sztafety Fali w tej kategorii wiekowej: 4x50 m st. zmiennym (M. Ryfka, A. Wilk, B. Paszkowski i R. Wójcik) i 4x50 m st. dowolnym (M. Ryfka, A. Wilk, M. Machulak i B. Paszkowski). Naszych zawodników nie zabrakło również w klasyfikacji najlepszych. Wśród dziewcząt II miejsce zajęła Anna Wilk, a III - Maja Ryfka. Wśród chłopców II lokatę wywalczył Błażej Paszkowski.
    Druga, finałowa runda tych zawodów odbędzie się już oddzielnie w poszczególnych kategoriach wiekowych. 12-latki wystartują w Lublinie (8-9 czerwca 2019 r.), a 13-latki w Ostrowcu Świętokrzyskim (15-16 czerwca 2019 r.).

Wyniki i więcej zdjęć znaleźć można na stronie internetowej: www.falakrasnik.pl.

MSz

Opublikowano: 03 kwietnia 2019 11:18