Młodzież z Izraela odwiedziła Zespół Szkół nr 1 w Kraśniku

Na zdjęciu Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Kraśniku Piotr Mieczniko (link otworzy duże zdjęcie)

1 kwietnia Zespół Szkół nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kraśniku odwiedziła grupa młodzieży ze szkoły DROR  i MELED z Jerozolimy oraz DARCA z miasta Gedera.

Wizyta młodych Izraelczyków jest efektem współpracy szkół w ramach programu realizowanego przez Instytut Yad Vashem z Jerozolimy oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie. Projekt polsko – izraelskich spotkań realizuje zobowiązania wynikające z umowy między Rządem RP a Rządem Izraela o współpracy kulturalnej, naukowej i oświatowej. Liceum na Górce jest jedyną szkołą w powiecie, która uczestniczy w tym projekcie.

Na początku spotkania gości z Izraela przywitano pieśniami hebrajskimi Hevenu Shalom Alechem . Podczas części oficjalnej gości powitał Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla oraz dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Kraśniku Piotr Miecznikowski. Następnie głos zabrał opiekun ze szkoły  DROR Aryeh Salomon.

Spotkanie uświetnił występ zespołu tańca ludowego Sanowiślaczki przygotowanego z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Na zakończenie wspólnie śpiewano piosenki polskie i izraelskie.

AW

Opublikowano: 02 kwietnia 2019 14:34