SKS-y wracają do szkół

Program SKS grafika (link otworzy duże zdjęcie)

Kiedyś SKS-y cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Aktualnie uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych również korzystają z zajęć realizowanych w tej sprawdzonej formule nawiązującej do sportowych tradycji.

Reaktywacja Programu Szkolny Klub Sportowy została zainicjowana w 2017 r. przez Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańkę. Obecnie trwa jego trzecia edycja. Głównym celem Programu jest upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży. Uczestnicy korzystają z dodatkowych, pozalekcyjnych i bezpłatnych zajęć sportowych, prowadzonych przez nauczycieli wychowania fizycznego (dwa razy w tyg. po  60 min.).

Więcej informacji o Programie znaleźć można w załączonej informacji prasowej i plakacie oraz na stronie internetowej: www. szkolnyklubsportowy.pl.

MSz

Opublikowano: 28 marca 2019 11:08