Młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Józefa Poniatowskiego w Annopolu odwiedziła Starostwo Powiatowe w Kraśniku

Na zdjęciu Starosta Kraśnicki Krzysztof Staruch, Wicestarosta Kraśnicki Karol Rychlewski oraz młodzie (link otworzy duże zdjęcie)

22 marca delegacja młodzieży wraz z opiekunem z Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Józefa Poniatowskiego w Annopolu miała okazję spotkać się ze Starostą Kraśnickim Krzysztofem Staruchem, Wicestarostą Kraśnickim Karolem Rychlewskim oraz członkiem Zarządu Powiatu w Kraśniku Tomaszem Mularczykiem i zapoznać się z charakterem ich pracy oraz podstawowymi danymi dotyczącymi powiatu kraśnickiego oraz specyfiką jego funkcjonowania.

Uczniowie realizują projekt w ramach XXV edycji Sejmu Dzieci Młodzieży, w którym w sposób trwały mają upamiętniać losy i działalność wybranego posła sprawującego mandat poselski w latach 1918-1939, a także działającego podczas II wojny światowej dla dobra ojczyzny. Młodzież z Annopola wybrała postać Tadeusza Żenczykowskiego.

Nagrodą za realizację projektu jest udział w posiedzeniu Sejmu odbywającym się tradycyjnie 1 czerwca w Międzynarodowym Dniu Dziecka.

Głównym celem wizyty młodzieży było zapoznanie się z działaniem urzędów z perspektywy pracujących w nim urzędników.
Uczniowie z pewnością wrócili wzbogaceni o wiedzę i umiejętności z zakresu funkcjonowania starostwa powiatowego oraz zasad załatwiania spraw w tym urzędzie. Na koniec nie zabrakło drobnych powiatowych upominków.

AW

Opublikowano: 22 marca 2019 13:41