Banner Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Śpiewający Słowik. (link otworzy duże zdjęcie)

Dnia 18 marca w Centrum Kultury w Annopolu odbyły się Powiatowe Eliminacje Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik”.

Celem festiwalu było promowanie dziecięcej i młodzieżowej twórczości artystycznej, popularyzacja śpiewania piosenek oraz wymiana pomysłów i doświadczeń wykonawców.

Występy młodych artystów oceniało jury w składzie:
Andrzej Gotner- pracownik wydziału Promocji w Starostwie Powiatowym w Kraśniku
Sławomir Nowak- instruktor GOK w Trzydniku Dużym
Piotr Skała- instruktor CK w Annopolu

Po przesłuchaniu 41 wykonawców jury postanowiło nominować do etapu wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Śpiewający Słowik 2019 młodych artystów:

Julia Chmielarska, Julia Kurdziel, Jagoda Beksiak, Patrycja Nowak, Bartosz Mulier

Wyróżnienia:
Zofia Michnik
Kinga Wołoszyn
Zofia Ćwik
Filip Kopeć
Nikola Lewandowska

Wszyscy nominowani otrzymali nagrody, które ufundował Starosta Kraśnicki Krzysztof Staruch. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy.
Finał Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik” odbędzie się w dniach 8-9 kwietnia o godz. 9.00 w Sali Kina Renesans w Rykach.

AW

Opublikowano: 21 marca 2019 09:55