Juniorki młodsze KMKS zagrają w Mistrzostwach Polski

Drużyna KMKS Kraśnik (link otworzy duże zdjęcie)

O awansie do Mistrzostw Polski zadecydował dobry sezon podopiecznych Leszka Pomykalskiego, które w ostatnim decydującym meczu ligowym pokonały na wyjeździe drużynę MKS Lublin.

W lidze juniorek młodszych województwa  lubelskiego wystartowało 7 zespołów, które grały ze sobą mecze w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż. Ostatecznie walka o tytuł Mistrza Województwa toczyła się między zespołami KMKS-u i MKS-u Lublin, które przez większość rozgrywek prowadziły w ligowej tabeli. Zwycięsko z tego starcia wyszedł kraśnicki zespół, który w meczu 6 marca po raz drugi pokonał lublinianki 31:27, do przerwy prowadząc 16:11 i tym samym wywalczył 1 miejsce w ligowej tabeli oraz awans do 1/16 Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 29-30 marca br. w Kraśniku.
Rywalkami naszego zespołu będą drużyny z woj. podlaskiego, łódzkiego i małopolskiego a do dalszych gier awansują dwa pierwsze zespoły turnieju.

Skład KMKS Kraśnik: Patrycja Margiel, Julia Ciba, Janczarek Weronika (7), Klonowska Alicja, Kołosińska Emilia (5), Krupka Aleksandra, Kuśmierczyk Kamila (8), Hanna Michałek, Kawęcka Martyna (1), Kulesza Oliwia (4), Schwartz Carmen (2), Prawicka Aleksandra, Natalia Nowicka, Sandra Oleksy (4).
foto: Adam Jackiewicz

Opublikowano: 20 marca 2019 12:26