Kraśnicki - malinowy powiat!

Po raz piąty uczestniczyliśmy w akcji „Znicze dla Wołynia”

Banner Znicze dla Wołynia. (link otworzy duże zdjęcie)

Lubelski Oddział TVP3 wraz z Konsulatem RP w Łucku na Ukrainie, po raz dziesiąty zorganizował akcję „Znicze dla Wołynia”. Po raz piąty uczestniczyli w niej mieszkańcy Kraśnika.


Dzięki ich życzliwości zebrano na początku listopada 1 223 sztuk zniczy, które trafią na dawne polskie nekropolie parafialne, wojenne i legionowe na Ukrainie. Dyrektor Oddziału TVP w Lublinie Ryszard Montusiewicz w specjalnym piśmie skierowanym do Czarosława Dębowczyka podziękował kraśniczanom za włączenie się do akcji.


„W imieniu organizatorów akcji „Znicze dla Wołynia” oraz własnym, dziękuję wszystkim darczyńcom za przekazane znicze oraz podejmowane w trakcie zbiórki rozmowy na tematy wołyńsko-kresowe. Szczególnie dziękuję młodzieży za ich patriotyczną postawę i zaangażowanie.


Składam podziękowania następującym osobom i instytucjom:


Kacprowi Zającowi, Oskarowi Zającowi, Markowi Koconiowi,  Waldemarowi Jakubowskiemu, Janowi Albiniakowi, Jerzemu Kulpie, Zbigniewowi Boguszewskiemu,  Szczepanowi Ignaczyńskiemu, Wioletcie Szachniewicz
Zespołowi Szkół Nr 3 w Kraśniku
Zespołowi Szkół Nr 2 w Kraśniku
Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Kraśniku
Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Kraśniku
Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Kraśniku
Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Czółnach

Społecznemu Komitetowi Budowy Pomnika w Hołdzie Polakom Ofiarom Ludobójstwa  Dokonanego Przez Nacjonalistów Ukraińskich na Wołyniu i Kresach Południowo- Wschodnich II Rzeczypospolitej w Latach 1939-1947 w Kraśniku

Urzędowi Miasta Kraśnik oraz Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku,
Zapraszam wszystkie zainteresowane osoby do udziału w akcji "Znicze dla Wołynia" w przyszłym roku”.

Z wyrazami szacunku:
Czarosław Dębowczyk

Opublikowano: 19 marca 2019 09:31

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 141

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Powiatu Kraśnickiego" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.