Po raz piąty uczestniczyliśmy w akcji „Znicze dla Wołynia”

Banner Znicze dla Wołynia. (link otworzy duże zdjęcie)

Lubelski Oddział TVP3 wraz z Konsulatem RP w Łucku na Ukrainie, po raz dziesiąty zorganizował akcję „Znicze dla Wołynia”. Po raz piąty uczestniczyli w niej mieszkańcy Kraśnika.

Dzięki ich życzliwości zebrano na początku listopada 1 223 sztuk zniczy, które trafią na dawne polskie nekropolie parafialne, wojenne i legionowe na Ukrainie. Dyrektor Oddziału TVP w Lublinie Ryszard Montusiewicz w specjalnym piśmie skierowanym do Czarosława Dębowczyka podziękował kraśniczanom za włączenie się do akcji.

„W imieniu organizatorów akcji „Znicze dla Wołynia” oraz własnym, dziękuję wszystkim darczyńcom za przekazane znicze oraz podejmowane w trakcie zbiórki rozmowy na tematy wołyńsko-kresowe. Szczególnie dziękuję młodzieży za ich patriotyczną postawę i zaangażowanie.

Składam podziękowania następującym osobom i instytucjom:

Kacprowi Zającowi, Oskarowi Zającowi, Markowi Koconiowi,  Waldemarowi Jakubowskiemu, Janowi Albiniakowi, Jerzemu Kulpie, Zbigniewowi Boguszewskiemu,  Szczepanowi Ignaczyńskiemu, Wioletcie Szachniewicz
Zespołowi Szkół Nr 3 w Kraśniku
Zespołowi Szkół Nr 2 w Kraśniku
Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Kraśniku
Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Kraśniku
Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w Kraśniku
Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Czółnach

Urzędowi Miasta Kraśnik oraz Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku,
Zapraszam wszystkie zainteresowane osoby do udziału w akcji "Znicze dla Wołynia" w przyszłym roku”.

Z wyrazami szacunku:
Czarosław Dębowczyk