Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w zapasach w stylu wolnym.

(link otworzy duże zdjęcie)

W sobotę (23 lutego) w hali Sportowej Zespołu Szkół Nr 3 w Kraśniku odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w zapasach w stylu wolnym pod patronatem Starosty Kraśnickiego Krzysztofa Starucha i Burmistrza Miasta Kraśnik Wojciecha Wilka.

W zawodach wzięli udział młodzi zapaśnicy z LUKS Suples Kraśnik oraz z lubelskich klubów: Zapasy Włodawa, Sokół Lublin, LMKS Krasnystaw, Iskra Spiczyn i Olimp Janów Lubelski oraz cztery kluby ze Słowacji: Stara Lubownia, Zk Koszyce, Jedla Koszyce i Moldava nad Bodwou.

Złoto zdobyli: Gabriela Gil (42 kg), Rafał Śmiech (60 kg), Bartłomiej Flis (45 kg), Jakub Michalak (48 kg), Maksymilian Szwedo (52 kg) i Daniel Pietroń (35 kg).

Srebrne medale wywalczyli: Milenya Czerniak (42 kg), Jakub Czerniak (52 kg), Mateusz Wojsław (71 kg), Patryk Jachura (51 kg), Eryk Michalak (62 kg), Marcel Zając (41 kg) i Wojciech Kurzyna (44 kg).

Po brązowe krążki sięgneli: Danylo Kozak (28 kg), Oliwia Torba (30 kg), Antonina Zaguła (42 kg), Karolina Szostek (42 kg), Hubert Gajewski (110 kg), Patryk Świderek (35 kg), Kacper Góźdź (57 kg) i Szymon Janiec (62 kg).

Drużynowo poszczególne miejsca zajęli:

I miejsce Sokół Lublin,
II miejsce LUKS Suples Kraśnik,
III miejsce Zapasy Włodawa.

Zarząd Klubu LUKS Suples Kraśnik wręczył Staroście Kraśnickiemu Krzysztofowi Staruchowi podziękowania za wspieranie zapasów jako dyscypliny sportowej.

Serdecznie gratulujemy !
Powodzenia w pracy treningowej i następnych startach.

AW, Fot. Zygmunt Piekarz

Opublikowano: 25 lutego 2019 13:50

Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w zapasach w stylu wolnym.