Dzień Patrona w ZS nr 2 im. Mikołaja Reja w Kraśniku.

(link otworzy duże zdjęcie)

W piątek 8 lutego, zgodnie z wieloletnią tradycją, Społeczność Zespołu Szkół Nr 2 im. Mikołaja Reja w Kraśniku obchodziła Dzień Patrona Szkoły. Uroczystość rozpoczęła Msza św. w Kościele św. Józefa Robotnika. Następnie uroczysty orszak skierował się do CKiP, gdzie na uczestników czekał spektakl w wykonaniu młodzieży z „Reja”.

W uroczystościach udział wzięli m.in. dyrekcja, nauczyciele, uczniowie oraz emerytowani pracownicy Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku. W trakcie części oficjalnej głos zabierali m.in. Andrzej Bownik - p.o. Dyrektora Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku , Anna Baluch Radna Sejmiku Województwa Lubelskiego w imieniu Jarosława Stawiarskiego Marszałka Województwa Lubelskiego, Krzysztof Staruch Starosta Kraśnicki, Grażyna Lejwoda-Ćwik Sekretarz Miasta Kraśnik w imieniu Wojciecha Wilka Burmistrza Miasta Kraśnik oraz Renata Salecka nauczycielka języka angielskiego w imieniu Anny Marcinkowskiej ze Związku Nauczycielstwa Polskiego. Obecny był również Karol Rychlewski Wicestarosta Kraśnicki.

AW, fot. Mateusz Kulesza

Opublikowano: 08 lutego 2019 20:58