Mocne rozpoczęcie roku zawodników SKTS „Dwójka” Kraśnik

Dominika Skibińska i Daria Kowalska na podium (link otworzy duże zdjęcie)

W dniach 11 – 13 stycznia br. w Wałbrzychu zostały rozegrane zawody tenisa stołowego w ramach III Grand Prix Polski Żaków. Wzięły w nich udział zawodniczki kraśnickiego klubu: Maja Łakoma i Dominika Skibińska.

Maja bez straty seta przebrnęła przez eliminacje do turnieju głównego, w którym po świetnej grze zakończyła rywalizację na 20 miejscu w kraju. Dominice do awansu zabrakło jednego zwycięstwa.

Z kolei minionej soboty w Woli Osowińskiej przeprowadzono III Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Żaków i Juniorów. Świetnie w tych zawodach spisały się Dominika Skibińska i Daria Kowalska, które zajęły kolejno pierwsze i drugie miejsce, a w przedziale 13-16 uplasowała się Zuzanna Wróbel. Zwyciężczyni zawodów zapewniła sobie bezpośredni awans do turnieju ogólnopolskiego, który odbędzie się w kwietniu w Sępólnie Krajeńskim. Obok niej w tym turnieju wystąpi również Maja Łakoma, która z racji wysokiego miejsca w rankingu centralnym była zwolniona z eliminacji wojewódzkich. Spośród juniorów na 13 pozycji uplasowała się Wiktoria Daśko, 17-ta była Ewa Szubartowska, a 25 miejsce zajął Marcel Domański.

Opublikowano: 29 stycznia 2019 08:59