Zapraszamy na IX Międzypowiatowy Przegląd Kolęd, Pastorałek i Widowisk Kolędniczych.

(link otworzy duże zdjęcie)

Tegoroczny IX Międzypowiatowy Przegląd Kolęd, Pastorałek i Widowisk Kolędniczych odbędzie się w dniach 25, 26 stycznia 2019 r. w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Polichnie. Zwieńczeniem przeglądu będzie koncert w kościele pw. św. Jana Marii Vianneya w Polichnie w najbliższą niedzielę 27 stycznia.

Organizatorem przeglądu jest Artur Jaskowski Wójt Gminy Szastarka, Krzysztof Staruch Starosta Kraśnicki oraz Ewa Białoń Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Polichnie.

Celem Przeglądu jest kultywowanie wśród dzieci, młodzieży i dorosłych tradycji wspólnego śpiewania staropolskich kolęd i pastorałek. Ma on również na celu popularyzację kolęd i pastorałek, jako utworów osadzonych w tradycji i obyczajowości. W Przeglądzie wezmą udział soliści, duety oraz zespoły z powiatów: biłgorajskiego, janowskiego i kraśnickiego.

AW

Opublikowano: 24 stycznia 2019 07:58