Pływacy wystartowali w zawodach ligowych

Zawodnicy UKP Fali Kraśnik na podium zawodów. Obok trener Grzegorz Mazurek (link otworzy duże zdjęcie)

Od kilku lat wojewódzkie zmagania ligowe w pływaniu rozpoczynają się od tzw. Multi Ligi czyli wspólnych zawodów Wojewódzkiej Ligi dzieci i Młodzików 11-12 lat i wojewódzkiej Ligi Open (13 lat i starsi). To bardzo duże zawody dające „przegląd posiadania” lubelskiego pływania niemal we wszystkich kategoriach wiekowych. W tegorocznych zawodach rozegranych 19 stycznia br. na pływalni Aqua Lublin wystartowało przeszło 500 zawodników z 28 klubów z Lubelszczyzny, w tym także uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego reprezentujący kluby spoza województwa.

Trzy lata po kolei UKP Fala Kraśnik zwyciężała w klasyfikacji drużynowej Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików 11-12 lat. W tym roku jednak nie będzie to już możliwe, bowiem Klub praktycznie nie posiada drużyny 11-latków (trenuje tylko 3 zawodników). Świetnie natomiast, jak zwykle, spisali się zawodnicy 12-letni. Dwukrotnie zdecydowanie zwyciężyła Amelia Wysocka (100m st. dowolnym i 200m st. klasycznym). Tryumfowali także: Gabriela Surowiec (200m st. grzbietowym), Wojciech Siekaczyński (200m st. grzbietowym) i Paweł Bucoń (100m st. dowolnym). Paweł zajął też II miejsce na 200m st. grzbietowym. Na podium w tej kategorii stanęła też Milena Sosnówka (III miejsce na 200m st. grzbietowym). Niemal bezkonkurencyjne były nasze 12-letnie sztafety MIX. Na 4x50m st. zmiennym sztafeta w składzie: G. Surowiec, A. Wysocka, W. Siekaczyński i P. Bucoń zdecydowanie wygrała, a na dystansie 4x50m st. dowolnym (Emilia Wielgus, Patryk Mączka, M. Sosnówka i Dawid Dzięgielewski) wywalczyła II lokatę. Wyniki te wystarczyły do zajęcia III miejsca w klasyfikacji drużynowej I rundy Ligi Dzieci i Młodzików.
    W Lidze Open, w rywalizacji z plejadą gwiazd polskiego pływania z AZS UMCS Lublin oraz uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Lublinie, bardzo ciężko o wysokie miejsce. Z zawodników UKP Fali na wyróżnienie zasłużyli grzbieciści: Maja Machulak (V miejsce), Piotr Borsuk (V miejsce) i Patryk Kasperski (VI miejsce) – wszyscy rywalizowali na dystansie 200m st. grzbietowym. Bardzo dobrze wypadły sztafety 4x50m st. dowolnym. Zarówno dziewczęta (Zofia Szewczyk, Anna Wilk, Milena Machulak i Maja Machulak), jak i chłopcy (Łukasz Borsuk, Filip Bożek, Artur Siekaczyński i Maksymilian Świntozelski) ustanowili nowe rekordy klubu.
    Już za niespełna dwa tygodnie (2-3 lutego) na pływalni Aqua w Lublinie odbędą się Zimowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w pływaniu w kategorii młodzików (12-13 lat), juniorów (14-15 lat) i open. Życzymy naszym pływakom dobrych występów.

Więcej informacji i zdjęć znaleźć można na stronie internetowej: www.falakrasnik.pl.

Opublikowano: 23 stycznia 2019 09:21