Zagrali dla Domu Dziecka w Kraśniku podczas turnieju w siatkonogę

(link otworzy duże zdjęcie)

Drużyna „Sto lat” zajęła I miejsce w Charytatywnym Turnieju w Siatkonogę

W sumie 21 drużyn rywalizowało w I Charytatywnym Turnieju w Siatkonogę w hali im. Arkadiusza Gołasia przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Kraśniku. Całkowity dochód z tej sportowej imprezy zostanie przekazany na Dom Dziecka w Kraśniku.  Organizatorami spotkania byli Daniel Szewc i Jarosław Gąszczyk z PSP nr 5.

– Pomysł organizacji turnieju był w mojej głowie już od wielu lat. Właśnie teraz w PSP nr 5 mamy odpowiednią bazę, halę sportową. Siatkonoga to połączenie piłki nożnej i siatkówki - gramy przez siatkę, która jest na wysokości 1 m od ziemi. Można grać nogami, głową, klatką piersiową. Jest to ciekawa forma zabawy techniką piłki nożnej. Udało się przyciągnąć wielu zawodników ze Stali Kraśnik oraz reprezentanta Polski Damiana Szymańskiego. Przyjechała też drużyna Polonia Wiesbaden. Jest to też forma spotkania się przed świętami i przy okazji pomóc dzieciakom. A jeżeli chodzi o plany to śmiało mogę powiedzieć, że na 200 % Turniej będzie odbywał się w Kraśniku cyklicznie – powiedział Daniel Szewc, pracownik PSP 5, trener MUKS Kraśnik i zawodnik Stali Kraśnik.

W trakcie trwania Turnieju prowadzona była zbiórka pieniędzy do puszek. Ponadto, odbyła się licytacja gadżetów piłkarskich.

- W naszym Domu Dziecka mamy 30 dzieci, część z nich pozostaje stałe w placówce, część chodzi w Kraśniku do szkół, część dojeżdża do internatu i innych ośrodków. Potrzeby naszego Domu są ogromne, dlatego każda pomoc jest niezbędna. Dzięki temu Turniejowi darczyńcy i sponsorzy zakupili dla naszych dzieci stół do cymbergaja, stół z piłkarzykami. Stół do tenisa stołowego ufundował Powiat Kraśnicki. Są to fantastyczne rzeczy, na które dzieci bardzo czekają. Są też indywidualne talony dla wychowanków  -  wyjaśniła dyrektor Domu Dziecka w Kraśniku  Elżbieta Kowalczyk.

Pierwsze miejsce wywalczyli zawodnicy Damian Pietroń, Daniel Szewc i Karol Iwanowicz z drużyny „Sto lat”, drugie Paweł Zięba, Damian Szymański, Marcel Kotwica i Konrad Szmyrgała z MUKS Kraśnik, a trzecie Michał Wawryszczuk, Marcin Michota i Michał Kowalczyk z Meksyk Team. Tytuł MVP turnieju otrzymał Damian Szymański. Dyplomy i puchary wręczyli starosta kraśnicki Krzysztof Staruch i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 Barbara Grasińska-Ciereszko oraz organizatorzy Turnieju Daniel Szewc i Jarosław Gąszczyk.

OG

Fot. O. Gieral i P. Bieleń