Siatkówka z Mikołajem

Wręczanie pucharów zawodnikom (link otworzy duże zdjęcie)

W minioną sobotę sala sportowa Zespołu Szkół im. J. Pawła II w Annopolu gościła siatkarzy z klas V szkól podstawowych w rozgrywkach minisiatkówki w kategorii „trójek”. Annopolski turniej urósł już do rangi zawodów ogólnopolskich. Tego dnia rozgrywany był X Mikołajkowy Turniej Minisiatkówki chłopców o Puchar Starosty Kraśnickiego.

Współorganizatorami turnieju byli Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Annopolu, Starostwo Powiatowe w Kraśniku,, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Annopolu oraz Międzyszkolny Klub Sportowy Skałka Annopol. Wzięło w nim udział 18 zespołów z 8 klubów, łącznie około 70 zawodników. W Annopolu gościły zespoły z Rzeszowa, Kraśnika, Mirca, Białej Podlaskiej, Kielc, Leżajska, Opola Lubelskiego.
Tegoroczny turniej stał na bardzo wysokim, wyrównanym poziomie. W końcowej klasyfikacji najlepsi okazali się zawodnicy z MKS Skałki Annopol, którzy przegrali zaledwie jeden mecz w turnieju, ulegając w fazie grupowej zespołowi Plas Kielce I. Chłopcy zrewanżowali się później rywalom za przegraną, wygrywając z Plasem I w fazie finałowej. Na drugiej i trzeciej pozycji uplasowały się ekipy z Kielc.
Wszyscy zawodnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale oraz paczki ze słodyczami. Opiekunowie zespołów otrzymali materiały promocyjne Powiatu Kraśnickiego, a trzy najlepsze zespoły puchary. Nagrody wręczali: w imieniu Starosty Kraśnickiego p. Krzysztofa Starucha p. Tomasz Mularczyk – członek Zarządu Powiatu w Kraśniku, p. Krzysztof Skórski – radny Rady Powiatu w Kraśniku oraz p. Elżbieta Gąsiorowska – dyrektor Zespołu Szkół im. J. Pawła II w Annopolu, a także p. Małgorzata Jabłońska – koordynator Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Annopolu.
Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Kacper Trębacz z MKS Skałki Annopol.

Końcowa klasyfikacja turnieju:
    1. MKS Skałka Annopol.
    2. Plas Kielce II.
    3. Plas Kielce I.
    4. Trójka Leżajsk I.
    5. MKS Skałka Annopol III.
    6. MKS Skałka Annopol II.
    7. UKS Serbinów Biała Podlaska I.
    8. UKS Serbinów Biała Podlaska II.
    9. AKS Rzeszów I.
    10. Trójka Leżajsk II.
    11. IBIS Mirzec I.
    12. MKS Olimp Opole Lubelskie I.
    13. MKS Kraśnik I.
    14. AKS Rzeszów II.
    15. IBIS Mirzec II.
    16. MKS Olimp Opole Lubelskie II.
    17. MKS Olimp Opole Lubelskie III.
    18. MKS Olimp Opole Lubelskie IV.

Opublikowano: 11 grudnia 2018 10:20