Parasol WOT dla lokalnej społeczności

(link otworzy duże zdjęcie)

28 listopada na terenie jednostki wojskowej w Dęblinie odbyło się spotkanie ekspertów z zakresu zarządzania kryzysowego.
Warsztaty zgromadziły ponad 30 przedstawicieli samorządu, służb oraz instytucji na co dzień odpowiedzialnych za zarządzanie kryzysowe na terenie powiatów: kraśnickiego, ryckiego, puławskiego oraz opolskiego, które znajdują się w rejonie odpowiedzialności 22 Batalionu Lekkiej Piechoty w Dęblinie. W spotkaniu wziął udział Sławomir Kloc Kierownik Wydziału Zarządzania Kryzysowego ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku.

Uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z możliwościami, jakimi dysponuje Wojsko Obrony Terytorialnej, aby wspierać samorządy i służby ratownicze podczas niemilitarnych sytuacji kryzysowych, typu katastrofy i klęski żywiołowe. Zaprezentowano również sprzęt oraz wyposażenie, tzw. kompanijny moduł zadaniowy, który może być użyty, aby sprawnie i szybko nieść pomoc lokalnej społeczności.

Celem projektu „Parasol” było przygotowanie samorządów, służb i podległych im instytucji do współpracy z WOT i skutecznego wykorzystania ich potencjału w procesie zarządzania kryzysowego. Istotnym aspektem projektu jest wypracowanie metod współpracy tak, aby optymalnie skrócić czas użycia żołnierzy WOT. Organizowane warsztaty i spotkania mają na celu wymianę doświadczeń, identyfikację potrzeb oraz budowanie wzajemnego zaufania.

AW

Opublikowano: 06 grudnia 2018 09:37