Wyjątkowa lekcja WOS-u dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6

(link otworzy duże zdjęcie)

W ramach zajęć lekcyjnych odwiedzili nas uczniowie i wychowawcy ośmioklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kraśniku. Celem wizyty w Starostwie Powiatowym w Kraśniku było zapoznanie się z zasadami funkcjonowania lokalnego samorządu oraz rolą i zadaniami jakie spełnia powiat.
Była to skrócona lekcja WOS-u o samorządzie i wyborach, a przede wszystkim o pracy radnych, zarządu i starosty.
Tę nietypową lekcję Wicestarosta Kraśnicki Karol Rychlewski oraz Członek Zarządu Tomasz Mularczyk rozpoczęli od przedstawienia uczniom struktury samorządu terytorialnego w Polsce.
W siedzibie powiatu uczniowie zapoznali się z pracą Wydziału Organizacyjno- Prawnego i Kontroli, Wydziału Promocji, Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Wydziału Komunikacji i Transportu, Wydziału Edukacji i Sportu, Powiatowego Urzędu Pracy.
Dzięki temu, młodzież mogła zobaczyć jak wygląda praca od strony administracyjnej.
Wszystko po to, aby popularyzować wśród uczniów szkół podstawowych ideę społeczeństwa obywatelskiego. Uczniowie zostali oprowadzeni przez urzędnika, który nie tylko opowiedział o funkcjonowaniu urzędu, ale również udzielił wskazówek, jak nie pogubić się w gąszczu przepisów oraz jak najprościej załatwić swoją sprawę. Aby uczniowie miło wspominali i dobrze zapamiętali informacje otrzymali od nas pamiątkowe gadżety z logo Powiatu Kraśnickiego.

AW

Opublikowano: 06 grudnia 2018 08:42