42 spotkanie z muzyką Bardów Bardograjka

(link otworzy duże zdjęcie)

1 grudnia zawitał do Kraśnika muzyk, pieśniarz, kompozytor i jednocześnie niezrównany wykonawca piosenki poetyckiej Jarosław Chojnacki.
    Szesnastokrotny zwycięzca i zdobywca nagród Grand Prix ogólnopolskich konkursów i festiwali piosenki. Zdaniem krytyków muzycznych jeden z najlepszych interpretatorów piosenki literackiej w Kraju. Bard o głosie określanym mianem "fenomenu wokalnego o unikalnej barwie".
    Na koncert (już 42) zorganizowany w ramach Spotkań z Muzyką Bardów "Bardograjka" złożyły się utwory polskich i zagranicznych poetów, okraszone muzyką skomponowaną przez Chojnackiego ale także innych kompozytorów. Licznie przybyli fani poezji śpiewanej usłyszeli piosenki takie jak: Jesienny List sł. Julian Tuwim, Pieśń Jesienna sł. Federico Garcia Lorca (tłum. Irena Kuran-Bogucka), Scena Życia, Noemi i Modlitwa w podróży sł. Krzysztof Cezary Buszman, Pomarańcze w Jeruzalem sł. Jerzy Maszowski. Niezwykły aplauz publiczności wywołało brawurowe wykonanie utworu Koń – sł. Aleksander Szaganow, muz. Igor Matwijenko – w którym to utworze artysta zaprezentował niesamowity potencjał swojego głosu.
     Głos, interpretacja utworów a nade wszystko ekspresja prezentowanych wierszy w połączeniu z jakże ciekawą muzyką stworzyły refleksyjny koncert, nagrodzony przez publiczność długimi i gromkimi brawami.
    Niepowtarzalny klimat koncertu stworzony przez Jarosława Chojnackiego, bezpośredni kontakt z artystą na długo pozastanie w pamięci sluchaczy.

Opublikowano: 04 grudnia 2018 09:25

Bardograjka z Jarosławem Chojnackim