Turniej badmintona Olimpiad Specjalnych rozegrany

Wręczanie medali w jednej z kategorii wiekowych chłopców (link otworzy duże zdjęcie)

W miniony piątek, 25 października 2018 r., w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 3 w Kraśniku odbył się XI Regionalny Turniej Badmintona Olimpiad Specjalnych. Organizatorami turnieju byli: Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Lubelskie i Zespół Szkół Specjalnych w Kraśniku, zaś współorganizatorem m.in. Starostwo Powiatowe w Kraśniku.

W turnieju udział wzięło 20 zawodników: 9 dziewcząt i 11 chłopców z 6 Klubów Olimpiad Specjalnych województwa lubelskiego: SOSW Hrubieszów, SOSW Karczmiska, SOSW Kozice, SOSW Olbięcin, SOSW Zalutyń i ZSS Kraśnik. W turnieju gościnnie uczestniczyło 6 zawodników z ZS im. Józefa Twaroga w Księżomierzy.
Po oficjalnym powitaniu wszystkich zgromadzonych przez p. Annę Stolarską – dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych w Kraśniku został odegrany hymn, podczas którego zaprezentowano flagę Olimpiad Specjalnych. Zawodnicy uczestniczący w zawodach złożyli przysięgę olimpijską. Otwarcia turnieju dokonał p. Zbigniew Leziak – kierownik Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Kraśniku. Na turnieju obecni byli dyrektorzy szkół oraz przedstawiciele Stowarzyszenia „Olimpiady Specjalne Polska Lubelskie”.
Zawodnicy wzięli udział w grach indywidualnych. Rywalizacja odbywała się w 8 grupach sprawnościowych. Uwzględniono podział na płeć i kategorie wiekowe. Na zakończenie zawodnicy otrzymali medale.

Miejsca zajęte w turnieju badmintona:

Grupa I – dziewczęta
    1. Justyna Adamczyk – SOSW Karczmiska
    2. Marzęta Aleksanowa – SOSW Hrubieszów
    3. Edyta Trochimowicz – SOSW Hrubieszów.

Grupa II – dziewczęta
    1. Jowita Kielar – SOSW Hrubieszów
    2. Edyta Biegaj – ZSS Kraśnik
    3. Natalia Chołody – SOSW Olbięcin.

Grupa III – dziewczęta
    1. Aleksandra Suwalska – SOSW Zalutyń
    2. Zuzanna Sokoluk – SOSW Kozice
    3. Agnieszka Łobejko – SOSW Zalutyń.

Grupa I – chłopcy
    1. Karol Iwan – ZSS Kraśnik
    2. Stanisław Trociewicz – SOSW Zalutyń
    3. Piotr Klępka – SOSW Karczmiska.

Grupa II – chłopcy
    1. Robert Maj – ZSS Kraśnik
    2. Andrzej Sosnówka – ZSS Kraśnik
    3. Krystian Lisowski – ZSS Kraśnik
    4. Przemysław Ożóg – SOSW Olbięcin.

Grupa III – chłopcy
    1. Dawid Smalec – SOSW Kozice
    2. Patryk Król – ZSS Kraśnik
    3. Daniel Krzysztoń - SOSW Olbięcin
    4. Patryk Kociuba – SOSW Kozice.

Grupa IV – chłopcy
    1. Szymon Skorupa – ZS Księżomierz
    2. Szymon Szot – ZS Księżomierz
    3. Paweł Zbytniewski – ZS Księżomierz.

Grupa V – chłopcy
    1. Sebastian Jugaszek – ZS Księżomierz
    2. Mateusz Woźnica – ZS Księżomierz
    3. Dominik Przywara – ZS Księżomierz.

Opublikowano: 29 października 2018 14:14