Fala pewnie zmierza po zwycięstwo w Lidze pływackiej

Dziewczęta na podium (link otworzy duże zdjęcie)

W dniu 20 października br. na krytej pływalni w Zamościu odbyła się IV Runda Ligi Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików w Pływaniu. W zawodach wystąpiło 170 zawodników z 14 klubów Lubelszczyzny, w tym 20 osobowa ekipa UKP Fala Kraśnik z trenerami Grzegorzem Mazurkiem i Mariuszem Kwietniewskim.

Wśród dzieci 10-11-letnich najlepiej zaprezentowali się: Amelia Wysocka (2 złote medale na dystansie 50 m st. klasycznym oraz 50 m st. motylkowym), Paweł Bucoń (złoty medal na dystansie 200 m st. dowolnym oraz srebrny na 50 m st. motylkowym), Gabriela Surowiec (srebro na 50 m st. klasycznym oraz na 200 m st. dowolnym), Wojciech Siekaczyński (brąz na 200 m st. dowolnym). Ponadto zespół sztafetowy MIX na dystansie 4x50 m st. zmiennym (P. Bucoń, A. Wysocka, Emilia Wielgus, Dawid Dzięgielewski) zdobył złoty medal, zaś na dystansie 4x50 m st. dowolnym (G. Surowiec, Patryk Mączka, Milena Sosnówka, W. Siekaczyński) – brązowy medal. Wśród młodzików 12-letnich najlepiej wypadli: Anna Wilk (złoty medale na dystansie 400 m st. dowolnym i srebro na 100 m st. zmiennym), Maja Ryfka (srebro na 50 m st. grzbietowym i brąz na 100 m st. zmiennym), Milena Machulak (srebro na 400 m st. dowolnym). Ponadto zespół sztafetowy dziewcząt (Aniela Żuber, A. Wilk, M. Ryfka, M. Machulak) zdobył srebrny medal na dystansie 4x50 m st. zmiennym. Fala zwyciężyła w klasyfikacji drużynowej IV rundy i już tylko jakiś kataklizm mógłby odebrać kraśniczanom zwycięstwo w końcowej klasyfikacji całej Ligi (będzie to kolejne, drugie, zwycięstwo w Lidze Dzieci i Młodzików).

Tymczasem dzień po dzieciach i młodzikach wystartowali zawodnicy 13-letni i starsi. W Krasnymstawie ścigało się ok. 100 zawodników z 14 klubów. Kraśniczanie z Fali trzykrotnie stawali na podium. Byli to: Maja Machulak – II miejsce na 200 m st. dowolnym, Zofia Szewczyk – III miejsce na 200 m st. dowolnym i Artur Siekaczyński – III miejsce na 200 m st. motylkowym. W czołówce uplasowali się również: Oliwia Sosnówka (V miejsce na 200 m st. motylkowym), Filip Bożek (V miejsce na 100 m st. zmiennym) i Maksymilian Swintozelski (VI miejsce na 200 m st. dowolnym). W klasyfikacji drużynowej  UKP Fala zajęła IV miejsce, ale po czterech rundach w dalszym ciągu zajmuje III lokatę.

Podsumowanie ligowych zmagań w obu kategoriach wiekowych odbędzie się za niespełna miesiąc, 18 listopada, podczas Multi Ligi Wojewódzkiej w Pływaniu w Lublinie.

Wszystkie wyniki i zdjęcia z zawodów pływackich dostępne są na stronie: www.falakrasnik.pl

Opublikowano: 29 października 2018 12:13