Sukcesy kraśnickich biegaczy

Kamil Jastrzębski udziela wywiadu (link otworzy duże zdjęcie)

W minioną niedzielę zawodnicy SKB Kraśnik odnotowali świetne biegi. Michał Biały zmierzł się z trasą 2 LOTTO Półmaratonu Lubelskiego, natomiast Kamil Jastrzębski wystartował w 19 PKO Poznań Maraton.

Michał, wychowanek trenera Piotra Białego, na trudnej technicznie trasie 2 LOTTO Półmaratonu Lubelskiego odniósł efektowne zwycięstwo (1.14.34). Drugi na mecie Michał Płecha uzyskał czas 1.16.25. Z biegaczy z Kraśnika dobrze zaprezentował się Mirosław Zioło – 12 miejsce Open i 4 miejsce w kategorii M-40 (1.21.00). Połmaraton ukończyło 705 biegaczy.

W Poznaniu został rozegrany 19 PKO Poznań Maraton, który zdominowali zawodnicy z Afryki. Zwyciężył Kenijczyk Kyeva Cosmas Mutuku z Nairobi, który ustanowił jednocześnie nowy rekord Poznań Maraton – 2.11.44. Bardzo dobrze na imprezie zaprezentował się Kamil Jastrzębski z SKB (najlepszy Polak), który zajął 6 miejsce w klasyfikacji generalnej i ustanowił nowy rekord życiowy – 2.19.54 min. Do 30 km Kamil biegł perfekcyjne na bardzo dobry wynik w granicach 2.17. Końcowe kilometry to samotna walka z własnymi słabościami, trudną momentami technicznie trasą i przeciwnym wiatrem. 19 PKO Poznań Maraton ukończyło 4 877 biegaczy.

Dzień wcześniej w Siedlcach rozegrano 5 Bieg „Prawie” Górski na dystansie 10 km. Po raz trzeci z rzędu w zawodach zwyciężył Kamil Młynarz z SKB Kraśnik.

Opublikowano: 19 października 2018 09:52