Koszykarskie i pingpongowe zmagania

Walka zawodników pod koszem (link otworzy duże zdjęcie)

W dniu 14 października br. w Kraśniku rozpoczął się sezon koszykarski. Jako pierwsi na parkiet hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Kraśniku wybiegli kadeci UKS Biało – Czarni. W skład drużyny wchodzą zawodnicy trenujący u  Wojciecha Kowalskiego oraz Piotra Kozłowskiego. Pierwszym rywalem kraśniczanin było Stowarzyszenie Hooplife Basketball Lublin.

Od początku spotkania widać było u obydwu drużyn że to pierwszy mecz  w sezonie, trochę niedokładności, niepotrzebne straty, rzuty  z nieprzygotowanych pozycji. Drużyna gospodarzy jako pierwsza wyszła na prowadzenie i uspokoiła grę. Wynik pierwszej kwarty 12:8. Spokój zawodników i pewność siebie w drugiej odsłonie spotkania to wyraźna dominacja i prowadzenie na półmetku 30:17. Trzecia kwarta po zmianie obrony  przeciwników na strefę spowodowała powolne odrabianie straty przeciwników (5 pkt).    Ostatnia część spotkania to pełna koncentracja naszej drużyny, mądre akcje w ataku i mocna obrona, które zaowocowały pierwszym zwycięstwem zespołu z Kraśnika U 16 58:45.

Skład UKS „Biało – Czarni” Kraśnik:
Magdziak – 18, Kłyszewski – 10, Grządka – 8, Kozłowski – 8, Chęć – 8, Wójtowicz – 3, Biskup – 2, Kanior – 1, Wnuk, Stasiuk, Miśkiewicz.

Tymczasem tydzień wcześniej, 7 października, w Połańcu MKS „Czarni” Połaniec oraz Enea byli organizatorem otwartego turnieju tenisa stołowego. W tych zawodach z powodzeniem rywalizowali pingpongiści SKTS „Dwójka” Kraśnik. Wśród skrzatek złoty medal zdobyła Zuzanna Wróbel. W kategorii żaczek całe podium zajęły dziewczęta z SKTS. Pierwsza była Maja Łakoma, która wyprzedziła Dominikę Skibińską i Darię Kowalską. Najlepszym juniorem okazał się Marcel Domański, a Ewa Szubartowska uplasowała się na pozycji drugiej. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody w postaci wyczynowego sprzętu do tenisa stołowego, upominki oraz pamiątkowe medale i dyplomy. Turniej odbywał się pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Opublikowano: 16 października 2018 10:55