Jeszcze dwie duże inwestycje drogowe w Powiecie Kraśnickim

Droga Księżomierz - Liśnik Duży była już w tym roku remontowana - na jednym z odcinków - przez Pow (link otworzy duże zdjęcie)

Powiat Kraśnicki otrzymał dofinansowanie na przebudowę dróg w Gminach Gościeradów i Urzędów. Łączna wartość obu inwestycji to 2,7 mln zł. Promesy na środki z budżetu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji zostały wręczone samorządowcom 3 października w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. W najbliższych dniach Zarząd Dróg Powiatowych ogłosi przetarg na te inwestycje.

Powiat Kraśnicki, jako jeden z czterech powiatów lubelskich, otrzymał dodatkowe środki z budżetu państwa na przebudowę dróg. Chodzi o Leszczynę w Gm. Urzędów (1,4 mln zł) oraz drogę Księżomierz - Liśnik Duży (1,3 mln zł). Łączna długość obu odcinków przeznaczonych do modernizacji to 6,5 km. Dofinansowanie, jakie Powiat otrzymał z puli środków przeznaczonych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych (tzw. powodziówki), wyniesie 80% kosztów. Resztę dołożą Powiat i Gminy.

Decyzja o dofinansowaniu zapadła pod koniec września: - Musimy te inwestycje zrealizować jeszcze w tym roku – wyjaśnia starosta Andrzej Maj. - Taki jest warunek związany z wykorzystaniem przyznanych środków. To nie jest najlepsza pora roku na inwestycje drogowe, ale skoro udało się nam pozyskać tak znaczne kwoty, to zrobimy wszystko, aby jej jak najlepiej wykorzystać. Dlatego wkrótce ogłosimy przetarg i liczymy na dobrą pogodę również jesienią.
DN

Opublikowano: 08 października 2018 10:08