Pływackie Ligi Wojewódzkie po wakacjach

Maja Machulak na pierwszym stopniu podium (link otworzy duże zdjęcie)

W dniu 29 września br. na krytej pływalni „Otylia” w Janowie Lubelskim swoje ligowe zmagania, po wakacyjnej przerwie, wznowili młodzi zawodnicy UKP „Fala” Kraśnik.
W zawodach wystąpiło 161 zawodników z 14 klubów Lubelszczyzny.

Po dwóch rundach Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików 11-12 lat kraśniczanie przewodzili ligowej stawce, dlatego oczekiwania przed kolejną rundą były bardzo duże. Nasi zawodnicy nie zawiedli, zdobywając 16 medali (10 złotych, 4 srebrne, 2 brązowe). Zwyciężyli zdecydowanie zarówno w klasyfikacji medalowej, jak i punktowej III rundy Ligi Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików i utrzymali prowadzenie w całej lidze.
Wśród dzieci 10-11 letnich najlepiej zaprezentowali się: Amelia Wysocka (2 złote medale na dystansie 50 m st. klasycznym oraz 100 m st. zmiennym), Paweł Bucoń (2 złote medale na dystansie 50 m st. dowolnym oraz 100 m st. zmiennym), Gabriela Surowiec (złoto na 50 m st. dowolnym oraz srebro na 100 m st. zmiennym), Milena Sosnówka (brąz na 100 m st. zmiennym). Ponadto zespół sztafetowy dziewcząt (G. Surowiec, M. Sosnówka, A. Wysocka, Emilia Wielgus) zdobył złoty medal na dystansie 4x50 m st. zmiennym, zaś chłopców (Wojciech Siekaczyński, Dawid Dzięgielewski, P. Bucoń, Patryk Mączka) na tym samym dystansie – srebrny medal).
Wśród młodzików 12-letnich najlepiej wypadli: Anna Wilk (2 złote medale na dystansie 100 m st. klasycznym i 200 m st. dowolnym), Rafał Wójcik (złoto na 200 m st. dowolnym), Milena Machulak (2 srebrne medale na dystansie 50 m st. motylkowym oraz 200 m st. dowolnym), Maja Ryfka (brąz na 200 m st. dowolnym). Ponadto zespół sztafetowy MIX (Bartosz Chmiel, A. Wilk, R. Wójcik, M. Machulak) zdobył złoty medal na dystansie 4x50  m st. zmiennym.
Dzień później, 30 września, w Zamościu odbyła się III runda Ligi Wojewódzkiej Open (13 lat i starsi). Wystartowało w niej ok. 120 zawodników z 16 klubów. Bardzo dobry występ zanotowała Maja Machulak, która pierwszy raz w swojej karierze zwyciężyła podczas takich zawodów. Ustanawiając rekord życiowy, zajęła I miejsce na 200 m st. dowolnym. Równie dobrze jak Maja zaprezentował się Artur Siekaczyński. W wyścigu na 100 m st. grzbietowym zajął II miejsce, a na 200 m st. dowolnym był czwarty. Na podium stanął też Łukasz Borsuk (II miejsce na 50 m st. motylkowym). Wysokie lokaty wywalczyli również: Mateusz Masiak (IV miejsce na 100 m st. grzbietowym), Zofia Szewczyk (IV miejsce na 200 m st. dowolnym), Piotr Borsuk (V miejsce na 100 m st. grzbietowym), Magdalena Toporowska (VI miejsce na 100 m st. grzbietowym) i Kacper Blat (VI miejsce na 50 m st. klasycznym). W klasyfikacji drużynowej III rundy Fala zajęła III miejsce za Olimpią Lublin i AZS UMCS Lublin. Taką lokatę zajmuje też Klub po III rozegranych rundach.

Następnym startem zawodników UKP „Fala” Kraśnik będzie Ogólnopolski Sprawdzian Wszechstronności Stylowej, który odbędzie się 6 października w Lublinie.

Wyniki oraz zdjęcia znaleźć można na stronie: www.falakrasnik.pl.

Opublikowano: 05 października 2018 09:56