MŁODA I ZDROWA po raz dziewiąty

(link otworzy duże zdjęcie)

15 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi, a cały miesiąc październik nazywany jest Miesiącem Walki z Rakiem.

Z tej okazji 1 października br. w Zespole Szkół nr 1 w Kraśniku odbyła się po raz dziewiąty konferencja poświęcona profilaktyce raka szyjki macicy w ramach akcji „Młoda i Zdrowa” organizowana przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku.

Główną bohaterką spotkania była Ida Karpińska – prezes i założyciel Ogólnopolskiej Organizacji „Kwiat Kobiecości”, która korzystając ze swojego doświadczenia walki z rakiem szyjki macicy uświadamia inne kobiety jak tej chorobie zapobiegać.

Fot. Katarzyna Jarosz

Opublikowano: 02 października 2018 15:03