Wyróżnieni za troskę o lokalną kulturę

(link otworzy duże zdjęcie)

Podczas wrześniowego Kongresu Kultury Województwa Lubelskiego wyróżnienia otrzymali animatorzy z Powiatu Kraśnickiego.

W programie uroczystości znalazły się prelekcje, panele dyskusyjne, koncerty. Gośćmi wydarzenia byli naukowcy, artyści, dziennikarze i aktywiści, m.in. Prof. Jerzy Buzek, Dorota Masłowska, Jerzy Kisielewski, Łukasz Orbitowski, Szymon Hołownia. W godzinach wieczornych odbyła się Wojewódzka Gala Kultury, podczas której nagrodzono najbardziej zasłużonych dla jej upowszechniania i rozwoju w naszym regionie.

Wyróżnienia z rąk wicemarszałka województwa lubelskiego Krzysztofa Grabczuka i członka Zarządu Województwa Lubelskiego Arkadiusza Bratkowskiego otrzymali:

Andrzej Gotner nagrodzony Odznaką Honorową "Zasłużony dla Województwa Lubelskiego"

Marzenna Gontarczuk nagrodzona "Medalem Pamiątkowym Województwa Lubelskiego"

Szczepan Ignaczyński oraz Maria Magdziak nagrodzeni "Dyplomem Uznania za zasługi dla Województwa Lubelskiego"

Kapela Ludowa z Gościeradowa – nagrodzona "Medalem Pamiątkowym Województwa Lubelskiego"

Opublikowano: 26 września 2018 11:56