Kraśnicki - malinowy powiat!

Widowisko historyczne "Pieczęć Niepodległości - Bitwa Warszawska 1920"

Plakat z programem imprezy. (link otworzy duże zdjęcie)

9 września br. odbędzie się kolejna inscenizacja historyczna współorganizowana przez Powiat Kraśnicki, tym razem dotycząca wydarzeń związanych z odzyskaniem Niepodległości przez Polskę i Bitwy Warszawskiej z 1920 r.

Uczestnicy i widzowie najpierw spotkają się na mszy św. w kościele pw. WNMP o godz. 12:00, a po uroczystościach pod pomnikiem 24 Pułku Ułanów (plac kościelny, godz. 13:15) udadzą się do Kolonii Pasieki, gdzie o godz. 16:00 rozpocznie się widowisko "Pieczęć Niepodległości - Bitwa Warszawska 1920". 

Weźmie w nim udział ponad 100 osób występujących w rolach żołnierzy polskich i bolszewickich oraz ludności cywilnej. W tym gronie będą również mieszkańcy Powiatu Kraśnickiego (ok. 30 osób). Autorem scenariusza jest ks. Andrzej Mizura, proboszcz parafii w Popkowicach i pasjonat historii.

Organizatorami inscenizacji są: Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Starostwo Powiatowe w Kraśniku i Urząd Gminy Kraśnik.   

DN

Opublikowano: 04 września 2018 12:35

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 1050

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Powiatu Kraśnickiego" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.