2 września odbędą się Powiatowe Dożynki w Szastarce

Plakat z programem imprezy. (link otworzy duże zdjęcie)

Dożynki Powiatowe odbędą się w tym roku 2 września w Szastarce. Po uroczystościach i części oficjalnej wystąpią lokalne zespoły muzyczne oraz gwiazdy muzyki tanecznej i disco polo, m.in.: Chilli, Rem Faza, B-Qll, Kordian i Weekend.

Zgodnie z tradycją, po ścięciu ostatnich kłosów zboża, polska wieś obchodzi uroczyste święto plonów, zwane dożynkami. - To czas podsumowania pracy na roli - mówi starosta kraśnicki Andrzej Maj. - Mieliśmy bardzo trudny rok ze względu na suszę, problemy z ASF i załamanie na rynku owoców. W takich chwilach zawsze powtarzam, że musimy być razem, na dobre i na złe. Święto plonów to nie czas na polityczne dysputy, tylko na solidarność.

Dożynki z ich tradycyjnymi elementami, uroczystą mszą świętą, korowodem dożynkowym z barwnymi wieńcami są również świadectwem pielęgnowania dziedzictwa kulturowego i religijnego polskiej wsi.

Dożynki Powiatowe rozpoczną się więc w najbliższą niedzielę o godz. 12:00 mszą w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego, po czym dożynkowy korowód przejdzie na boisko przy Zespole Szkół w Szastarce. Tam odbędzie się część oficjalna oraz rozstrzygnięcie gminnych i powiatowych konkursów na najładniejsze ogródki, pasieki czy gospodarstwa rolne.

Po południu wystąpią lokalne zespoły muzyczne, a wieczorem uczestnicy dożynek będą bawić się przy dźwiękach i rytmach muzyki disco polo. Wystąpią: Chilli, Rem Faza, B-Qll, Kordian i Weekend. O godz. 22 zapraszamy na wspólną zabawę z DJ.

DN

Opublikowano: 29 sierpnia 2018 12:00