Zdrowe ciało i sprawny umysł. Warsztaty dla seniorów

W ramach projektu Czerwony guzik życia zorganizowano warsztaty żywieniowe i psychologiczne dla senioró (link otworzy duże zdjęcie)

W dniach 20-22 sierpnia 2018 roku w trzech gminach Powiatu Kraśnickiego odbyły się warsztaty „Zdrowy styl życia i jedzenia” oraz wykłady psychologiczne dla uczestników projektu pn. „Czerwony guzik życia – aktywizacja społeczna i zdrowotna mieszkańców Powiatu Kraśnickiego” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020.

Warsztaty miały na celu uświadomienie na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas przygotowywania posiłków, na jakie niedobory są narażone osoby w podeszłym wieku. Poruszono kwestie związane ze zdrowym odżywianiem i unikanie tzw. "pustych kalorii".

Omówiono szczegółowo znaczenie mikro i makroelementów w diecie, ze zwróceniem uwagi czym kierować się, przygotowując posiłki - zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

Podczas warsztatów psychologicznych seniorzy biorący udział w projekcie uczyli się wewnętrznej mobilizacji i integracji w grupie, radzenia sobie z zachowaniami autodestrukcyjnymi oraz kryzysowymi. Wykonywali ćwiczenia na spostrzegawczość i na ukrytych działaniach matematycznych (zakodowanych w obrazkach).

Opublikowano: 24 sierpnia 2018 12:47