Kraśnicki - malinowy powiat!

W Kraśniku zaczęły się półkolonie robotyczne Spice Gears

Spice Gears (link otworzy duże zdjęcie)

Drużyna Spice Gears Team 5883 we współpracy z Blue Twilight 2220 z Minnesoty pod bezpośrednim nadzorem Fundacji Centrum Młodzieżowej Robotyki zorganizowała półkolonie dla dzieci i młodzieży już od 8 roku życia.  Do udziału zgłosiło się ponad 40 osób. Obóz w dniach 3-4 i 6-7 sierpnia odbędzie się w Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku.

Pod przewodnictwem członków drużyn młodzi adepci robotyki będą zajmować się konstruowaniem i programowaniem maszyn stworzonych z popularnych klocków Lego. Umiejętności, które nabędą dzieci będą podstawami pod konkurencje FIRST Lego League lub tworzenie Line Followersów i współzawodniczenie z innymi.

Zajęcia prowadzone są przez osoby młode mające dobry kontakt z dziećmi. Instruktorzy to członkowie zespołów budujących roboty. Znajomość języka angielskiego nie jest wymagana wśród dzieci. Przy okazji to także okazja dla dzieciaków do osłuchania się języka i nauki ciekawych słów. Każdego z tych dni przez 4 godziny młodzi robotycy będą podzieleni na grupy pod okiem doświadczonych członków drużyn FRC 5883 Spice Gears i FRC 2220 Blue Twilight. W tym czasie dzięki Lego zbudują własny świat, w którym główną rolę będą odgrywać klocki. Organizatorzy zapewniają opiekę i gwarantują fantastyczną zabawę połączoną z nauką. Osoby biorące udział w zajęciach Line Followersów otrzymują na własność zestaw konstrukcyjny, którego używali w czasie kolonii.

Drużyna Spice Gears Team 5883 jest  pierwszą i  jedyną drużyną w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, która uczestniczy w First Robotics Competition.

OG

Opublikowano: 03 sierpnia 2018 13:47

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 275

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Powiatu Kraśnickiego" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.