Kraśnicki - malinowy powiat!

XXXVIII MEMORIAŁ KOLARSKI IM. JÓZEFA KLOCA

przygotowania do startu w wyścigu (link otworzy duże zdjęcie)

 

22 lipca 2018 r. już po raz 38. w gminie Wilkołaz odbył się Memoriał Kolarski im. Józefa Kloca. Jego organizatorami byli”: Klub Sportowy „Unia Wilkołaz”, Starostwo Powiatowe w Kraśniku oraz Urząd Gminy Wilkołaz. Celem wyścigu było oddanie hołdu tragicznie zmarłemu kolarzowi LZS Wilkołaz Józefowi Klocowi oraz popularyzacja kolarstwa jako czynnej formy wypoczynku. Start i meta wyścigu zlokalizowane były przy budynku Świetlicy Wiejskiej w  Wilkołazie Trzecim.

 

W tym roku na starcie stanęli jednocześnie (ze względu na wyjątkowo niską frekwencję) kolarze z trzech kategorii: Junior Młodszy Chłopcy (I miejsce zajął Tomasz Pelica z Mayday Team), Młodzik ( I miejsce zajął Rafał Staszczak z MKS Lewart AGS Lubartów), i Juniorka (I miejsce zajęła Patrycja Staszczak z MKS Lewart AGS Lubartów). Zawodnicy mieli do pokonania trasę 35,5 km.

Liczniej na starcie pojawili się stowarzyszeni w kategorii Masters w IV grupach wiekowych, którzy pokonywali 46 km trasę. Po raz kolejny wystartował i zajął I miejsce w swojej kategorii Lechosław Michalak – zwycięzca Tour de Pologne w 1977r.

W kategorii Masters gr I najlepsi byli:

 1. Michał Ładosz –Kolarski Klub Tandemowy Hetman Lublin

 2. Artur Kozak – Biłgorajskie Stowarzyszenie Kolarzy

 3. Paweł Teter – Kolarski Klub Tandemowy Hetman Lublin.

W kategorii Masters gr II zwyciężyli:

 1. Michał Małysza – niezrzeszony

 2. Marek Kulik – Fundacja Kolarska Baran Cycling

 3. Kamil Maj – Lubleski Klub Kolarski.

W kategorii Masters gr III kolejne miejsca zajęli:

 1. Robert Krawczyk – MayDay Team Lublin

 2. Jerzy Rostek – KS Erkado Racing Team

 3. Tadeusz Kozak – Biłgorajskie Stowarzyszenie Kolarzy.

W kategorii Masters gr. IV najlepsi byli:

 1. Lechosław Michalak – Absolutebikes.pl Team

 2. Marek Sorbian – KS Team Hurom Masters

 3. Waldemar Rusowicz – KS Erkado Racing Team.

 

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc wśród uczestników skategoryzowanych otrzymali pamiątkowe puchary, nagrody i dyplomy, które wręczył Paweł Głąb – Wójt Gminy Wilkołaz.

 

Licznie zgromadzeni niestowarzyszeni uczestnicy z  powiatu kraśnickiego wzięli udział w przejeździe pod hasłem „Rowerem po zdrowie”. Wystartowały także 4 drużyny OSP z terenu gminy Wilkołaz w wyścigu „Rowerem do pożaru”. Uczestnicy pokonywali 14,5 km.

 

Wśród wszystkich uczestników memoriału z terenu powiatu kraśnickiego w poszczególnych kategoriach wiekowych zostały rozlosowane atrakcyjne nagrody rzeczowe. Nagrodą główną rozlosowaną wśród wszystkich uczestników biorących udział w przejeździe „Rowerem po zdrowie” był rower. Również wśród publiczności rozlosowano atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Nagrody dla uczestników ufundowało Starostwo Powiatowe i Urząd Gminy Wilkołaz. Ogółem w całej imprezie wzięło udział około 200 osób.

 

Opublikowano: 27 lipca 2018 12:13

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 388

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu ze środków Ministra Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Powiatu Kraśnickiego" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.