Czerwony Guzik Udar (link otworzy duże zdjęcie)

Stowarzyszenie Udarowcy - Liczy się Wsparcie w ramach kampanii Czerwony Guzik Życia przeprowadziło w dniach 4-6 lipca br. w trzech gminach powiatu kraśnickiego szkolenia w ramach projektu „Czerwony guzik życia – aktywizacja społeczna i zdrowotna mieszkańców Powiatu Kraśnickiego" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020, Oś Priorytetowa 11 Włączenie społeczne, Działanie 11.2 Usługi społeczne i zdrowotne. Szkolenia zostały przeprowadzone w formie wykładów i warsztatów z zakresu: rozpoznawania objawów udaru mózgu, czynników ryzyka, postępowania po udarze oraz rehabilitacji. Bardzo duża część warsztatów poświęcona została zagadnieniom dotyczącym profilaktyce pierwotnej i wtórnej w odniesieniu do chorób układu krążenia, a w szczególności miażdżycy oraz ostrych zespołów wieńcowych. Osobno poświęcono czas na kwestie nadciśnienia tętniczego jako jednego z głównych czynników ryzyka, cukrzycy oraz dyslipidemii. Ważnym elementem zajęć było również zwrócenie uwagi na rolę aktywności fizycznej oraz zdrowej diety jako czynników kluczowych w profilaktyce pierwotnej jak i wtórnej. Wszyscy uczestnicy otrzymali materiały edukacyjne wraz z dzienniczkami pomiaru ciśnienia, uczyli się jak prawidłowo mierzyć ciśnienie tętnicze oraz konsultowali się w zakresie własnych dolegliwości.
W środę 4 lipca w Dzierzkowicach w spotkaniu uczestniczył Jan Grzebuła, w czwartek w Zakrzówku Marek Kos, a w piątek w Trzydniku Dużym Bożena Wilkołek oraz Starosta Kraśnicki Andrzej Maj.

Opublikowano: 12 lipca 2018 11:29