Koncerty odbędą się, część oficjalna Maliniaków odwołana

8 lipca w kraśnickim amfiteatrze wystąpi Beata Kozidrak i zespół Bajm. (link otworzy duże zdjęcie)

Zapraszamy na dzisiejsze popołudniowe i wieczorne koncerty do kraśnickiego amfiteatru (od godz. 17:00). Gwiazdami wieczoru będą Mateusz Ziółko i zespół Bajm, który wystąpi o godz. 21:00. Część oficjalna tegorocznych Maliniaków zaplanowana na godz. 18:00 została odwołana ze względu na trudną sytuację rolników i plantatorów w związku z kryzysem cenowym na rynku owoców.

Stanowisko Starosty Kraśnickiego

W związku z fatalną sytuacją na rynku owoców i brakiem perspektyw na poprawę, w ramach solidarności z plantatorami, podjęliśmy decyzję o odwołaniu oficjalnej części tegorocznego Święta Owoców Miękkich i Rękodzielnictwa, które ma odbyć się w niedzielę 8 lipca.

Nie będzie okazjonalnych powitań, wystąpień oraz wręczania wyróżnień i nagród. Wszystkich wyróżnionych prosimy o wyrozumiałość. Zapraszamy o godz. 12:00 do kościoła pw. WNMP, gdzie odbędzie się msza w intencji plantatorów oraz na część koncertową od godz. 17:00 do amfiteatru i wieczorne koncerty Mateusza Ziółko i Bajmu. Nie mogą one zostać odwołane przez organizatora bez ponoszenia wysokich kosztów. Na rynku starego miasta odbędzie się tego dnia Festiwal Kulinariów i Sztuki Ludowej organizowany przez Lokalną Grupę Działania Ziemi Kraśnickiej.

Plantatorzy w Powiecie Kraśnickim znaleźli się w dramatycznej sytuacji ze względu na skandalicznie niskie ceny na skupach, problemy z zatrudnieniem pracowników do zbiorów oraz wprowadzenie na rynek owoców ze Wschodu. Starostwo Powiatowe nie ma wpływu na ceny owoców oraz regulacje prawne dotyczące działania całego rynku. Jednak od kilku tygodni, podobnie jak organizacje zrzeszające sadowników i plantatorów, nieustannie informujemy opinię publiczną o trudnym położeniu w jakim znaleźli się rolnicy naszego Powiatu i apelujemy do władz o podjęcie działań naprawczych.

Zawsze byliśmy i będziemy z plantatorami - na dobre i na złe.

Andrzej Maj
Starosta Kraśnicki