Zapraszamy na Maliniaki 2018

Gwiazdą tegorocznych Maliniaków będzie zespół Bajm oraz Mateusz Ziółko. (link otworzy duże zdjęcie)

Już w najbliższą niedzielę 8 lipca odbędzie się Festiwal Maliniaki - Święto Owoców Miękkich i Rękodzielnictwa w ramach Letniej Sceny Eski w Kraśniku (amfiteatr). Imprezie towarzyszyć będzie Festiwal Kulinariów i Sztuki Ludowej organizowany przez LGD ZK (rynek starego miasta).

Gwiazdy wieczornych koncertów to Beata Kozidrak z zespołem Bajm oraz Mateusz Ziółko. Gotować dla mieszkańców będą: Robert Sowa, Jakub Kuroń i Beata Śniechowska. Przygotowano liczne atrakcje dla dzieci i całych rodzin: Strefę Moto z najnowszymi modelami samochodów, pierwsze w Europie mobilne pokazy rzeczywistości virtualnej z Virtual Quest 3D, wesołe miasteczko, dmuchańce, paintball. Wspólnie z RCKiK przeprowadzona zostanie również zbiórka krwi.

- Sytuacja na rynku owoców jest w tym roku bardzo trudna ze względu na niskie ceny skupu, ale Maliniaki są też po to, aby o tych trudnych chwilach mówić, jednoczyć się w walce o skuteczne rozwiązania i apelować do władz państwowych o działanie. To nie wina Starostwa czy Maliniaków, że w tym sezonie jest po prostu źle. Nie mamy wpływu na ceny, regulacje prawne dotyczące umów czy import owoców ze Wschodu. Ale zawsze jesteśmy razem z plantatorami. Na dobre i na złe. Jak w rodzinie, która przeżywa kryzys, ale się nie poddaje - mówi starosta kraśnicki Andrzej Maj.

Opublikowano: 05 lipca 2018 11:07