FAMET S.A. zakładem patronackim ZS nr 3 w Kraśniku

Spotkanie w FAMET S.A. w dniu 5 czerwca (link otworzy duże zdjęcie)

5 czerwca zatwierdzono umowę patronacką, która została podpisana na przełomie listopada i grudnia 2017 roku oraz podpisano umowę o dalszej współpracy Zakładów FAMET S.A. z Zespołem Szkół nr 3 w Kraśniku.

Do spotkania sygnatariuszy umów doszło na terenie Zakładu nr 5 FAMET S.A. w Annopolu. Uczestniczyli w nim: starosta kraśnicki Andrzej Maj, dyrektor zakładu Janusz Machura, wicedyrektor Robert Myszak, dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku Aneta Jabłońska-Ośka oraz wicedyrektor Henryk Cybulak.

Dodajmy, że szkoła od szeregu lat współpracuje z firmą FAMET S.A. poprzez wspólne organizowanie wycieczek przedmiotowych do zakładów w Annopolu oraz Jędrzejowie. Ponadto przeprowadzane były spotkania młodzieży technikum mechanicznego o specjalności operator obrabiarek skrawających CNC z wicedyrektorem Robertem Myszakiem.

Sygnatariusze umowy spotkali się 5 czerwca również z uczniami klasy IIId Technikum Mechanicznego, którzy odbywali w tym czasie praktyki zawodowe.

Po terenie zakładu delegację oprowadził dyrektor Janusz Machura, który jednocześnie przedstawił profil produkcyjny oraz pakiet socjalny załogi. Okazało się przy tym, że wśród pracowników jest wielu absolwentów szkoły pracujących na stanowiskach operatorów obrabiarek CNC oraz centrów obróbczych nowej generacji.

Na zakończenie spotkania została podpisana umowa o dalszej współpracy Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku i Zakładów FAMET S.A. w Kędzierzynie Koźlu. Pod umową złożyli podpisy: starosta kraśnicki, dyrektor zakładu oraz dyrektor szkoły.
KCz

Opublikowano: 07 czerwca 2018 14:09