Nowe boisko w „Reju”

Otwarcie nowego boiska wielofunkcyjnego w ZS nr 2 (link otworzy duże zdjęcie)

Oficjalne otwarcie nowego boiska wielofunkcyjnego w ZS nr 2 odbyło się 14 maja br. z udziałem wiceministra sportu i turystki Jarosława Stawiarskiego.

Realizacja projektu budowy boiska wielofunkcyjnego ze sztuczną nawierzchnią oraz bieżni prostej ze skokiem w dal kosztowała w sumie 433 tys. zł. Dofinansowanie z ministerstwa wyniosło połowę kosztów, drugie tyle zabezpieczył w swoim budżecie Powiat Kraśnicki. Trzy lata temu w popularnym „Reju” oddano do użytku nową salę gimnastyczną. Dzięki temu szkoła dysponuje teraz kompletem nowoczesnych obiektów sportowych dla młodzieży.

- Bardzo się cieszę, że w ciągu kilku lat udało się rozwiązać problemy z infrastrukturą sportową w "Reju". Bez wsparcia ze strony ministerstwa i środków budżetowych Powiatu te potrzebne młodzieży obiekty nie powstałyby - podkreśla starosta Andrzej Maj.

Obok starosty i wiceministra sportu, w otwarciu boiska uczestniczyli m.in. przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Gawdzik, radny Sejmiku WL Marek Kos i wicekurator oświaty Eugeniusz Pelak.

Warto dodać, że nowego boiska wielofunkcyjnego doczekał się również ZS nr 1, czyli tzw. „Górka”. Obiekt powstał trzy lata temu, a rok temu dobudowano do niego bieżnię okrężną. Obie inwestycje kosztowały w sumie 528 tys. zł. Na ten cel także przeznaczono ministerialne dofinansowanie.

Powiat stara się również o dofinansowanie do budowy kompleksu boisk i kortów tenisowych przy ZS nr 3. Jeśli uda się pozyskać te środki, wszystkie trzy szkoły powiatowe na terenie Kraśnika będą dysponowały nowoczesną bazą sportową: salami gimnastycznymi, boiskami, bieżniami, a nawet kortami tenisowymi.
DN, fot. Anna Kozak

Opublikowano: 16 maja 2018 14:36