Będzie remont Urzędowskiej i Lubelskiej

Na zdjęciu ul. Urzędowska. (link otworzy duże zdjęcie)

25 kwietnia okazało się, że najniższa oferta złożona w przetargu na remont ul. Lubelskiej i Urzędowskiej okazała się wyższa od kosztorysu i budżetu zakładanego przez inwestora, czyli Zarząd Dróg Wojewódzkich. Jednak kraśnickie samorządy – powiat i miasto – przeznaczyły dodatkowe środków na ten cel.

11 maja odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Powiatu, na której radni jednogłośnie zdecydowali o zmianie uchwały o udzieleniu pomocy finansowej Województwu Lubelskiemu. Pomoc ta została zwiększona o 317 tys. zł i wyniesie w sumie 1 148 067 zł, co stanowi 15% kosztów inwestycji po przetargu. Taką samą kwotę jako wkład własny na inwestycję przeznaczyły również władze miasta.

Remont obejmie odcinek drogi wojewódzkiej 833 na terenie Kraśnika, czyli ul. Lubelską od stacji Orlenu do świateł i ul Urzędowską do ul. Granicznej.

DN, fot. Daniel Niedziałek

Opublikowano: 11 maja 2018 09:07