Przedsiębiorcy z Iraku z wizytą w Kraśniku

Na zdjęci wizyta przedsiębiorców irakijskich w Kraśniku. (link otworzy duże zdjęcie)

26 i 27 kwietnia w Kraśniku gościli przedstawiciele misji gospodarczej z Iraku, którzy spotkali się z lokalnymi przedsiębiorcami. W spotkaniach uczestniczyli m.in. Ahmed al-Ani, radca Ambasady Republiki Iraku, senator RP Józef Zając oraz starosta kraśnicki Andrzej Maj. Do Kraśnika przyjechało 9 przedsiębiorców z prowincji Najaf w południowej części kraju.

W ostatni czwartek i piątek goście spotkali się z przedstawicielami lokalnych firm z Powiatu Kraśnickiego oraz Rzeszowa i Lublina, aby omówić możliwości nawiązani współpracy gospodarczej. Irakijczycy poszukują partnerów gospodarczych głównie w branży budowlanej i spożywczej, co otwiera nowe możliwości dla naszych lokalnych firm zainteresowanych eksportem towarów i usług.

Misja gospodarcza z Najaf odwiedziła m.in. firmę Erkado w Gościeradowie i kraśnicką Cegielnię Hoffmanowską, a w Lublinie Irakijczycy rozmawiali z lubelskimi biznesmenami podczas wizyty w Urzędzie Marszałkowskim. W wymianie kontaktów i ofert wzięło udział blisko 20 polskich przedsiębiorców. W kilku przypadkach doszło do nawiązania rozmów o konkretnej współpracy handlowej. Organizatorem wizyty było Starostwo Powiatowe w Kraśniku.

DN

Opublikowano: 30 kwietnia 2018 12:01