Dar życia. Uczniowie oddali swą krew

Uczniowie szkół średnich oddali swoją krew potrzebującym. (link otworzy duże zdjęcie)

111,60 litrów krwi oddała młodzież z 9 szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Kraśnickiego w ramach XIII edycji Akcji Promującej Honorowe Krwiodawstwo.

W akcji trwającej od kwietnia 2017 r. do marca 2018 r. wzięło udział 248 osób. Jej podsumowanie odbyło się 9 kwietnia b.r. w Zespole Szkół Nr 3 w Kraśniku. Organizatorami byli Starostwo Powiatowe w Kraśniku Wydział Spraw Społecznych oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie Oddział w Kraśniku.

Akcja polegała na dobrowolnym oddawaniu krwi przez młodzież powyżej 18 roku życia ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu. Jej celem było wspomaganie działań na rzecz rozwoju Honorowego Dawstwa Krwi, tworzenie społecznego klimatu na rzecz krwiodawstwa, pomoc oddziałom ratunkowym w zapewnieniu krwi do zabiegów operacyjnych.

Dr n. med. Elżbieta Puacz Dyrektor z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie w imieniu organizatorów Akcji serdecznie podziękowała wszystkim, którzy włączyli się w akcję honorowego krwiodawstwa. W tym miejscu w pierwszej kolejności podziękowała młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, że tak pięknie odpowiedziała na apel, wykazując się wielką dojrzałością i postawą godną do naśladowania. Podziękowała również dyrektorom szkół oraz pedagogom i opiekunom, którzy pomogli tej młodzieży odnaleźć się w tak potrzebnym wolontariacie.

Szkoły

Najwięcej krwi oddali uczniowie z Zespołu Szkół w Wólce Gościeradowskiej (I miejsce), Zespołu Szkół Nr 1 w Kraśniku (II miejsce) oraz Zespołu Szkół Nr 2 w Kraśniku (III miejsce).
Wyróżnienia otrzymali:
1. Zespół Szkół – CKZiU w Urzędowie
2. Szkoły Zakładu Doskonalenia Zawodowego Filia w Kraśniku
3. Zespół Szkół Nr 3 w Kraśniku
4. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Urzędowie
5. Zespół Szkół w Annopolu
6. Zespół Szkół Nr 1 w Zakrzówku

Indywidualnie

I. Zespół Szkół Nr 1 w Kraśniku
1) Krzysztof Kawa – 2.250 ml
2) Łukasz Likos – 1800 ml
II. Zespół Szkół Nr 2 w Kraśniku
1) Mateusz Gozdalski – 1800 ml
2) Kacper Czura – 1800 ml

Nagrody ufundowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

Opublikowano: 13 kwietnia 2018 14:43